Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Nepravidelná menstruacia

  , Autor: Naty

  Dobrý deň. Je normálne ak mám każdy druhý mesiac menstruaciu? Mam 18 rokov a takto to mam už od 16. Pred mesiacom som mala prvý pohlavný styk a ja sa bojím že som tehotná pretože som mala slabú menštruáciu. Stalo sa mi to par krát. Niekedy mám veľmi silné bolesti a inokedy nie. Mohli mi niečo poškodiť keď som bola na operácie zo slepym črevom? Pretože od vtedy mam takú menštruáciu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak od začiatku menštruovania máte takýto cyklus, je to normálne. Čo sa týka intenzity menštruácie, je to individuálne, niekedy môže byť menštruačné krvácanie vo forme slabého pár dňového špinenia až po regulérne menštruačné krvácanie. Na menštruačný cyklus a samotnú menštruáciu má vplyv viacero faktorov, najmä stres. Čo sa týka bolestí počas cyklu, závisí od toho, v akej fáze menštruačného cyklu sú. Nemyslím si, že Vám počas operácie niečo poškodili, ale z každou operáciou prichádza aj tvorba zrastov, príčiny môžu byť aj tam. Ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý vie jednoznačne vylúčiť tehotenstvo, prípadne na základe vyšetrení navrhnúť ďalší postup.

Podobné otázky

 • Nepravidelná menštruacia

  , Autor: vikina.s

  Dobrý deň p. Gynekolog, už nejakú dobu mi hapruje menzes. Meškava mi bud týždeň, alebo 2 až 4 dní viem, že to nie je veľa, ale mávala som ho pravidelný teraz ho mam buď jednu periodu silnú, alebo naopak veľmi slabú. Pred menzesom mam aj napríklad 2 až 3 dní pred krvavý výtok neviem, či je to ok? A včera mi malo prísť no mám veľmi slabunky len také malinke špinenie a dnes sa mi veľmi točí hlava búšenie srdca a bolesť, akoby v krížoch a drieku, akoby pocit, že tam v tej časti chrbta mám môže to mať súvis s týmito problémami ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Dobrý deň, niektoré ženy špinia pár dní pred začiatkom menštruácie, ako aj pár dní po skončení menštruácie. Čo sa týka spomínaných ťažkostí, je ťažko takto povedať, či to má súvis s menštruáciou alebo celkovo, či je príčina gynekologická. Takto sa Vám bližšie objektívne neviem vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára, ktorý Vás prípadne odošle k príslušnému špecialistovi.

 • Dlha a nepravidelna menštruácia

  , Autor:

  Dobrý, už to trva dosť dlho čo mam nepravidelnú menštruáciu.
  Niekedy menštruáciu nemám aj 3 mesiace no ked sa dostavy trvá aj 20 dní

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri ťažkostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení stanoví ďalší postup.

 • nepravidelná menštruácia kvôli stresu

  , Autor:

  Dobrý deň, už dlhšie mám problémy s tým, že moja menštruácia je nepravidelná (každé dva týždne). Pred dvomi rokmi mi moja gynekologička robila testy, hovorila, že ide zrejme o nedostatok železa a spúšťačom je stres. Keďže sa mi krvácanie spúšťa aj v čase zvýšeného stresu, je to zrejme tak. Môžem sa opýtať, ako upraviť cyklus bez použitia antikoncepcie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, existuje množstvo voľno predajných doplnkov alebo bylinkových prípravkov, či čajov, ktoré môžu napomôcť upraveniu menštruačného cyklu. Dôležité je najmä odbúrať stres.

 • Nepravidelna menstruacia PCO

  , Autor: Toli

  Dobry den, mavam nepravidelnu menstruaciu, niekedy aj 2 alebo 3 mesiace meska, mam vysoky podiel hormonu testosteron a caka ma este endokrinologicke vysetrenie, lekarka mi vravela, ze mam polycisticke vajecniky. Menstruaciu som nemala 2 mesiace ale tento mesiac som mala od minuleho tzdna roztrusenych par dni, kedy som slabo krvacala. Dnes som mala nechraneny pohlavny styk. Chcem sa teda spytat ci je mozne, aby som, pri mojom zdravotnom profile otehotnela?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, tehotenstvo je možné aj za rôznych nepriaznivých okolností.

 • Problemy z Menštruaciu

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň pani doktorka Reismüllerová
  Máme taký problem z manželkou . Manželka dostala menštruaciu 14.5.2014
  No len tak nejak po 8 dňi manželka krvacať znovu zrejme menštruaciu alebo ja neviem upozorňujem krvacanie nebolo spôsobene pohlavyn stykom lebo sme vten deň styk nemaly
  Manželka bolo operovana na štitnu žľazu nemože to byť spôsobene stou štitnou ? Váš nazor ?
  Sme mladý ľudia manželka ma len 23 rokou snažime sa o babetko možu nastať problemy z oplodnenim ?? Viem davam vám troška veľa otazok ale bojim sa aby nenastali nejake komplikacie z jej zdravím ak my viete niečo poradiť ale dať nejake vysvetlenie buďem rád
  ešte jedna poznamka to krvacanie a nepravidelna menštruacia začala po operacii štitnej žlazy dosť často
  Zatiaľ vám ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  menštruačný cyklus môže byť ovplyvnený ťažkosťami so štítnou žlazou , ale skôr v opačnom zmysle, nemyslím si že opakované krvácanie by malo s týmto súvisieť.V prvom rade vylúčte tehotenstvo, nech si spraví teh.test.To že ste nemali styk v ten deň, s danou problematikou nesúvisí.
  Následne ak by sa ťažkosti opakovali nech navštívi svojho obvdoného gynekológa.
  Veľa šťastia
  S pozdravom