• Menštruácia po potrate

    , Autor: palma

    Dobrý deň, dna 25.12.2018 som spontanne potratila. Odvtedy sa menstruacia nedostavila. Mali sme 2x nechraneny sex ale symptomy na tehotenstvo nemam. Prosim kedy menstruacia pride a aky je dalsi postup ? Ďakujem

    Dobrý deň, závisí od týždňa tehotenstva, v ktorom žena potratí. Štandardne sa prvá menštruácia po potrate dostaví o 4 - 6 týždňov. Po potrate odporúčame ženám neotehotnieť hneď, ale odmenštruovať aspoň 2 - 3 menštruácie a tak sa snažiť otehotnieť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.