Poradňa gynekológa

Gynekológ
5,793 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Menštruačné problémy

  , Autor: Irenka

  Dobrý chcem sa spýtať ak som pred menštruaciou začala dva dni špiniť a hned potom som dostala silnú menštruaciu ktorá trvala 8dní po skončení menšt. som zasa začala špiniť čím to môže byť

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, špinenie pred aj ku koncu menštruácie nie je ničím výnimočným. Niekedy môže menštruácia "haprovať" pod vplyvom hormónov, ale aj stresu. Ak sa Vám to ešte nikdy nestalo, treba si to odsledovať a pri pretrvávaní ťažkostí alebo pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý aj na základe USG vyšetrenia zhodnotí stav a určí ďalší postup.

Podobné otázky

 • Menštruačné problémy

  , Autor: Irenka

  Dobrý chcem sa spýtať vždy som mala pravidelnu 7 dňovú menštruáciu posledne tri mesiace mi začala meštruacia haprovať väčšinou to teraz trvá 8/9 dní neviem čím to môže byť ináč my bolo diagnostikane PCO nasadila mi gyn. INOFOLIC COMBI užívam ho len týždeň môže to byť tým že sa upravuje cyklus alebo mi to všetko môže rozhádzať mám ďalej pokračovať s inofolicom alebo dať si pauzu tieň po 5-tych dňoch užívania inofolicu ma začalo pichať podbruškom.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, nie je až tak podstatné, či žena menštruuje 7 či 9 dní, ak je cyklus pravidelný. Pokračujte v užívaní Inofolicu a odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruačné problémy

  , Autor: 1412

  Dobrý deň, mám 19 rokov, menštruáciu od roku 2013, neužívam žiadne tabletky, cyklus mám pravidelný, avšak momentálne mi menštruácia mešká už 8 deň, na štvrtý deň meškania som si robila tehotenský test ktorý bol negatívny, ďalší som opakovala včera, a taktiež bol negatívny. Trošku ma pobolieva v podbrušku, mám ešte počkať alebo už navštíviť gynekológa? Prečo sa to mohlo stať? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, niekedy sa stane, že menštruácia mešká niekoľko dní. Menštruáciu ovplyvňuje mnoho faktorov, ako stres, stravovanie, pohybová aktivita,... Je možné, že menštruácia sa dostaví v najbližších dňoch. Ak sa nedostaví do niekoľkých dní, alebo v prípade ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • menštruačne problemy

  , Autor: lucy829

  Dobrý deň, prosím vás poraďte mi, mám 16 rokov a už týždeň mi mešká menštruácia. Minulý mesiac som ju prvý deň mala normánu a ďalšie dni iba hnedastú a dosť zapáchajúcu. Ale to som pripisovala tomu, že som v tom čase bola chorá, ale nevie či to môže byť tým a odvtedy som nemala už.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň,
  ak máte akúkoľvek infekciu je na mieste vyhľadať vždy lekára, neviete sama posúdiť závažnosť ochorenia
  ak sa menses nedostaví, tiež by bolo vhodné vyhľadať lekára nech sa skontroluje UZV a zistí sa príčina prečo sa tento stav vyskytol
  s pozdravom

 • Menstruacne problemy

  , Autor: betti29

  Dobry mam taky problem menstruaciu mavam5dni ale teraz mi uz trva15ti den co mam robit dakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň,
  ak by menses neustal určite navštívte vášho gynekológa.
  S pozdravom

 • chcela by som názor od odborníka

  , Autor: Majka888

  Dobrý deň,
  mám menštruačné problémy, ktoré spočívajú v nepravidelnom cykle, niekedy mi aj preskočí cyklus, alebo jeden deň krvácam-ďalší už nie. Bola som u svojho gynekológa a požiadala ho, aby mi pomohol toto nejako odstrániť. Na pol roka mi nasadil Duphaston. Lenže, my ženy, sa niekedy až príliš informujeme a ja som čítala, že tento hormonálny liek podporuje otehotnenie a nejako som sa zľakla. Otehotnieť nechcem. So snúbencom mávame nechránený a prerušovaný pohlavný styk. Môžeme v ňom pokračovať? Či sa môže stať, že aj menšie zaváhanie (t.j. napr. kvapka túžby) pri sexe môže vďaka tomuto lieku spôsobiť otehotnenie?
  A ešte by som rada vedela, či tento liek automaticky u ženy spôsobí priberanie na hmotnosti. Mám 44 kg, ale ja som malá a moja váha mi vyhovuje. Tak by som to rada nemenila. Môže moje telo pribrať na váhe, aj keď budem jesť tak ako doteraz?

  Alebo mi odporučíte iný typ lieku?

  Ďakujem veľmi pekne za váš čas a ochotu.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň,
  v prípade, že nechcete toho času otehotnieť ale trápi vás nepravidelný cyklus odporučila by som antikoncpeciu. Duphaston upravuje menštruačný cyklus a v prípade, že nie je príčinou nepravidelného cyklu porucha ovulácie, je isté, že zvyšuje aj šancu na otehotnenie. Čo sa priberania týka, určite je to možné že by ste mohli pribrať aj pri normálnom stravovaní. Prerušovaná súlož nie je ani zďaleka dostatočná ochrana pred neželaným otehotnením.