• tehotenstvo?

    , Autor: petulik

    Dobrý deň,
    mám taký problém, mám 17 rokov, mám veľmi nepravidelnú menštruáciu, od júna prišla postupne po 30, 27, 26 dňoch, následne po 31 dňoch , začala 17.10.2018, ale s tým, že bolo to iba také slabučké krvácanie, iba také špinenie, po asi 7 hodinách prišlo krvácanie ako vždy, nemala som počas tohto cyklu ani žiadne bolesti, následne 6.11.2018 som mala kŕče, ako pri menštruácii, ale tá mala prísť až 14.11.2018, no do dnešného dňa stále nič a to je už 19.11.2018... Je normálne, že to mávam takto nepravidelne? Môže sa v tomto prípade od toho októbra jednať aj o tehotenstvo? Ďakujem Vám za odpoveď.

    Dobrý deň, pri úplne nepravidelnom cykle je ťažké sa vyjadriť bez krvných vyšetrení, ako aj USG vyšetrenia. Ak je tu možnosť, že ste tehotná, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe už spomínaných vyšetrení vylúči tehotenstvo a stanoví ďalší postup. Nepravidelný menštruačný cyklus sa dá upraviť pomocou hormonálnej antikoncepcie, o ktorej Vás viac poučí Váš obvodný gynekológ.