• Absolutne nemám menštruaciu

    , Autor:

    Dobry večer,
    Chcela by som sa s Vami poradiť. Mám 27 rokov a nemam menštruáciu. Tento rok som ju mala len 2x. Bola som vysetrena aj na gyn.onkologii ( všetko v poriadku). Neskor hormonalna liečba u gynekologa (nezabrala) - MS neprišla. Cytologia, hormonalny profil vsetko v poriadku. Po pár mesiacoch ma pan doktor poslal na hysteroskopiu tiez vsetko v poriadku. Prisla som domov s tym, ze MS by mi uz mala prísť a stale nič. Prosím. Prosím poraďte mi kde mám zájsť, ku komu, kto mi pomôže? Som ochotná precestovať míle, len aby som bola v poriadku. Cítim sa chvíľami hrozne. Ďakujem za akúkoľvek radu

    Dobrý deň, je istý typ žien, ktoré mávajú menštruáciu len pár krát do roka a všetky vyšetrenia sú v poriadku. Nepoznám ale presné výsledky vyšetrení, ani hormonálneho profilu, takže sa k tomu neviem bližšie vyjadriť. Dôležité je aj vyšetrenie mužských pohlavných hormónov a hormónov štítnej žľazy. Niekedy pomáhajú na vyvolanie menštruácie tzv. vyvolávačky - často sa používa injekcia Agolutin a menzes sa udržiava na Duphastone. Existujú aj bylinné kvapky Estrozin na úpravu menštruačného cyklu, ale skúsenosti s tým nemám. Dôležité je aj vedieť, kedy chcete plánovať tehotenstvo. Nie stále je nutné menštruáciu vyvolávať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.