• Meškanie - môže to byť spôsobené nepravidelným pohybom?

    , Autor: jeff

    Dobrý deň, hneď na úvod - mám 20 rokov, meriam 162 cm a vážim približne 78 kg - bohužiaľ som si neustrehla váhu v poslednom ročníku na strednej škole a z mojich pôvodných 57 kg som pribrala na súčasnú váhu. Na začiatku leta som mala celkom stresové dni, týždne, možno dokonca aj pár mesiacov. Moja pravidelná menštruácia - 24 až 27 dní, sa zmenila do 29 dní. Posledné mesiace mi chodila pravidelne bez nejakých extra veľkých rozdielov. V septembri som začala brigádovať a pracovala som ťažko- manuálne (zdvíhala som veci, prenášala som kartóny s pivami, zohýnala som sa a pod. - ja som tomu hovorila "taká fajne fitko"). Posledný deň na brigáde som bola 22. decembra 2014, menštruácia mi prišla 28. decembra 2014 a končila mi 1.1.2015 (o deň kratšia ako zvyčajne). Teraz mi mala prísť menštruácia 24.1.2015 a keďže je dneska už 28.1.2015 mám celkom obavy. Posledné tri dni cítim, že už-už ju mám dostať, ale ono nič. Chcela by som sa opýtať, či je možné, že mi mešká pretože už nemám taký pohyb ako posledné dva mesiace. Je dosť možné, že sa mi aj váha trochu zvýšila, radšej som sa nevážila, ale mám taký pocit (pokojne si to môžem nahovárať).. A ešte dodávam, že mám celkom pokojne obdobie - žiadny výrazný stres (poslednú dobu mám dobrý vzťah s rodičmi), nič čoby mohlo nejako extra ovplyvniť tento proces. S priateľom praktikujeme bezpečný sex a nikdy sa do mňa napriek kondónu neurobí. Ďakujem

    Dobrý deň,vyčkajte na mense, meškať môže z mnohých dôvodov, i z nadbytku telesnej hmotnosti...
    ak by sa nedostavila , vyhľadajte lekára, prípadne sa skontroluje gynekolo.nález, alebo vám aplikuje injekciu na vyvolanie menštruácie, ak bude všetko ok
    s pozdravom