Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • ?

  , Autor: kikus1515

  dobry den mam 17 rokov pred pol rokom som vysadila HAK mala som diane a neskor vreyu. chcela som si dat nejaky cas pauzu.pred 2 mesiacmi som sa rozhodla pre naplastia evra , docitala som sa ze po 2 tyzdnoch ucinkuju odvtedy som mala nechraneny vstyk . naplastia min ale nevyhovovali tak som presla na belisu, bez tyzdennej prestavky po dohode s lekarkou kedze som isla na dovolenku a chcela som odialit ms.pred 3 dnami som dostala velke bolesti podbruska a laveho vajecnika bolest je stale silenjsia a prechadza az do boku. ms mam silensjiu ako kedykolvek predtym a to ma bolesti nikdy netrapili. dnes zo mna zacali vypadavat aj dost velke kusy.velmi sa bojim. nemohlo by to byt tehotenstvo a nemohla som potratit? alebo len silnejsia ms koli tomu ze som nemala pauzu? dakujem pekne vopred za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  na túto otázku vám nedokážem odpovedať
  pri spávnom užívaní HAK akokoľvek dlho nemáte pauzu je sliznica nízka a krvácanie by nemalo byť silnejšie, avšak vy ste často preparáty menila, jedná sa o rôzne typy hormónov, mohlo to zmeniť váš cyklus
  teoreticky sa mohlo jednať i o tehotenstvo ale pri HAK je to málo pravdepodobné
  dop. vám kontrolné vyšetrenie u vášho lekára
  možné je i to, že vám tč daná HAK nevyhovuje
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Meškajuca menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela som sa opýtať že či môže byť 14/15 ročná baba tehotná pokiaľ jej mešká menštruácia ale mala napríklad len análny styk?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nemali nechránený vaginálny pohlavný styk, tehotná nebudete. V 14., či 15. rokoch ešte môže byť menštruačný cyklus nepravidelný. Odsledujte si to.

 • Menstruacia mimo cyklu

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať , minulý mesiac som bola u gynekológa s tým že som dostala na čas menštruáciu ,menstuacia mi skončila a o pár dni som zas začala krvácať je pravda že 1tabletku som vynechala , vyšetril ma povedal že všetko je v poriadku mohla to spôsobiť ta jedna vynechaná tabletka . Tento mesiac opäť to iste skončila mi menstruacia a o pra dni na to zas krvácam čo to môže byt ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak som správne pochopil, užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v začiatkoch jej užívania, sa špinenie, či krvácanie vyskytuje pomerne často, môže byť aj počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krátka menstruacia

  , Autor: Veron

  Dobrý deň, 9.9. som mala poslednú tbl antikoncepcie Yadine, potom som dostala menzes, ktorý trval od 12.-17.9. a druhy mal prísť povodne 10.10., ale prišiel o týždeň neskôr - 17.10. (nedeľa) a trval len v nedeľu a pondelok. Včera pred spaním ani dnes už nič. Test som si robila 15.10. Môže sa to stavať alebo kde môže byť problém, prosím? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po vysadení hormonálnej antikoncepcie je nepravidelný menštruačný cyklus pomerne častý. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Problém s otehotnením

  , Autor:

  Dobrý deň, rada by som sa vás spýtala, ako by sa dalo podporiť otehotnenie, ak mi bolo diagnostikované PCOS. Snažíme sa vyše roka, ale zatiaľ bezvýsledne. Beriem aj utrogestan už 4.mesiac, ale zatiaľ žiadne zlepšenie. Existuje niečo, čím sa dá podporiť otehotnenie a či je vôbec možné otehotnieť s touto diagnózou? Moja výška 168, váha 65 kg, vek 28 r.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, aj s PCO syndrómom sa dá otehotnenieť, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť, keďže nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, už absolvované vyšetrenia, ani bližšie informácie, či okolnosti. Pri plánovaní tehotenstva, ako aj v prvých mesiacoch tehotenstva, je vhodné užívať kyselinu listovú. Dôležité je mať aj pravidelný nechránený pohlavný styk, aspoň 2 - 3 krát týždenne počas celého cyklu, okrem menštruácie. Vhodné je porozmýšlať aj o návšteve centra asistovanej reprodukcie.

 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň..rada by som sa opýtala na jednu otázku...s priateľom som mala análny styk.. párkrát prešiel po v*gine ale nezašiel dnu a ani sa tam neurobil...ale tretí deň mi mešká menštruácia a mám len hnedý výtok ..môže to byť zo stresov alebo že som tehotná?alebo tam šanca tehotenstva ani není?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nemali nechránený vaginálny pohlavný styk, tehotná uvedeným spôsobom nebudete.