Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,341 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tmavohnedý výtok

  , Autor: sisa852

  Dobrý deň. Ja som sa chcela opýtať na tmavohnedý výtok v čase menštruácie. Celý menzes som mala iba tmavohnedý výtok a trval 5 dní. Mala som bolesti brucha a všetko ako pri normálnom menzese. Môže to byť stará krv, ktorá sa dostala von z tela až teraz ? Nemám príznaky tehotenstva ani infekcie. Pohlavný styk som mala naposledy pred 2 mesiacmi a bol chránený. Odvtedy som pohlavný styk nemala. Veľmi často pijem citrónovú vodu vo väčšom množstve. Mohol to spôsobiť aj citrón, že mi oslabil menzes ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  menštruácia môže byť menlivá,niekedy môžte krvácať viac a inokedy menej, avšak ak by ste si nebola istá a chcela mať istotu, radšej navštívte vášho lekára.
  S pozdravom

Podobné otázky

 • Tmavohnedy výtok

  , Autor: Aduszia

  Dobrý deň pred týždňom som bola u gyn na spustenie menštruácie a predpísala mi tu antiku Gefemin na úpravu menštruáciu. V pondelok som som mala bolesti v podbrušku šla som na wc a hnedy výtok až taky tmavohnedy, čierny. Cez noc vôbec nič ráno som vstala s čistou vložkou. Vôbec tomu nechápem ešte som to nemala, antiku beriem už druhý krát a pri tej prvej som toto vôbec nemala. Menštruácia mi meskal 2 mesiaca tak som očakávala že to bude silné.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v jej začiatkoch, sa môže špinenie, či nepravidelné krvácanie vyskytovať. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hnedý vytok

  , Autor: tapa

  Dobry den, chcem sa opýtať mám taký problém že nejakých 6 mesiacov mi stále zvykla meskat menstruacia. A posledné 3 mesiace mi neprišla ale namiesto toho mavam tmavohnedy vytok každé 2 týždne ktorý trvá približne 4 dni. Tehotná nie som. Čítala som že na úpravu menstruacneho cyklu pomáha alchemilkovy čaj takže si ho robím dvakrát denne ale čisté bylinky a z nich si robím caj. Vedeli by ste mi s tým poradiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám všetky okolnosti, napr. Váš vek, ťažko sa mi je objektívne sa vyjadriť. Áno, alchemilka, ako prírodný bylinný prostriedok sa používa na úpravu menštruačného cyklu, nie stále však prírodné produkty pomôžu vyriešiť problém. Odporúčam navštíviť obvodného gynekológa, ktorý na základe aj USG vyšetrenia odporučí ďalší postup eventuálne nasadí liečbu.

 • meškanie menštruácie

  , Autor: ajuska1572

  dobrý deň, chcela som sa spýtať od decembra berem antikoncepciu Zoely menštuácia mi nechodila pravidelne ako by mala. Pred mesiacom a pol som mala pohlavný styk pri ktorom som brala antikoncepciu zoely. Po ňom sa mi menštuácia dostavila. Na posledy som mala tmavohnedý výtok aj s trochou krvi. Teraz som začala brať nové balenie. Menštruácia sa nedostavila. Môžete mi poradiť? Za odpoved Vám dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  niekedy pri užívaní antikoncepcie dôjde k tomu, že menštruácia úplne vynechá. Pre istotu si však urobte tehotenský test.