Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • meškanie

  , Autor: juveffan

  Dobrý deň chcem sa spýtať . priatelka má nepravidelný cyklus.. mali sme nechránený styk bez vyvrcholenia do pošvy. dnes jej meškaju 11ty deň.. za tu dobu si robila 5 tehotenských takto testov posledný včera ráno a všetky boli negatívne..povedala mi že jej takto meškávaju skoro stále. no ja sa dosť bojíím aj tak .. a ešte by som sa chcel spýtať niekde som čítal, že na tehotenstvo treba cyklus pravidelný tak neviem či to pravda je alebo nie . Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  pri nepravidelnom cykle sa veľmi často jedná o poruchu ovulácie preto môže byť problém s otehotnením ale neznamená to, že je tehotenstvo vylúčené. Ako som vám už písala, nepredpokladám, že by bola tehotná a príčina meškania menštruácie je jej nepravidelný cyklus.

Podobné otázky

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Belinová

  Dobrý večer!
  1.12. som mala chránený pohlavný styk a keďže sme si neboli istí tak 2.12. som si vzala tabletku po EllaOne. Mala som potom aj predmenstruačný syndróm keď som očakávala menštruáciu ako vždy no nedošla. Robila som si 5 testov,posledný v sobotu ráno. Všetky sú negatívne,nemám žiadne príznaky tehotenstva. Ide o meškanie pre tabletku alebo môžem byť tehotná? Mešká mi menštruácia už 24 dní.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk, nemalo zmysel užiť tabletku núdzovej hormonálnej antikoncepcie, ktorá Vám pravdepodobne rozhádzala menštruačný cyklus. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie

  , Autor: Linduska22222

  Dobrý deň pán doktor
  Pohlavný styk som mala 26.12
  Tabletku po Escapelle som užila 27.12 do 48 hodín
  Menštruáciu som mala dostať teraz 5.1.2021 zatiaľ mi neprišla
  Mám bolesti v podbrušku ako pred menštruáciou ale stále nič, výtok z posvy je biely bez zápachu
  Môžem byt tehotná ?
  Alebo tabletka mi narušila cyklus ?
  Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, núdzová antikoncepcia má vplyv na menštruačný cyklus a môže spôsobiť jeho znepravidelnenie. Odsledujte si to. Tehotenstvo, za predpokladu správneho a včasného užitia tabletky núdzovej antikoncepcie, je málo pravdepodobné.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Karinkask

  Dobrý deň. Chcem sa Vás spýtať. Covid som mala 20.11 az do 30.11 a Menštruáciu som mala dostat 24.12. S partnerom som mala vzdy chraneny sex, akurat ze sme sexovali 3x za den ale mali sme ochranu. Meska mi uz 11 dni a mala som hnedy výtok a teraz som si na ružových nohavickach nasla asi žltý. Neviem urcit. Mala som aj infekciu. Ale sex som mala chránený. Mam priznaky na menštruáciu, ale stále nechodí. Kde je chyba??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prekonaná infekcia COVID-19 môže mať vplyv na menštruačný cyklus. Za predpokladu, že ste mali chránený pohlavný styk, je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Môže sa jednať aj o začínajúcu vaginálnu infekciu. Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menzes

  , Autor: Lulu123

  Dobrý deň, mám 16 rokov. Prosím Vás ja mám takú otázku, že mešká mi menštruácia už 14 dní s priateľom sme mali pohlavný styk chránený ale to ešte 1.12.2021 posledná menštruácia bola 27.11.2021, mala som aj infekciu a zápal močových ciest pred asi dvoma týždňami. Má niečo menštruácia spoločné s infekciou že by to obmedzilo alebo môžem byť tehotná? Ďakujem vopred za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, infekcia môže mať vplyv na menštruačný cyklus, navyše, ak ste aj užívali antibiotiká. Ak ste mali chránený pohlavný styk, tehotenstvo je málo pravdepodobné. Ste ešte vo veku, kedy menštruačný cyklus nemusí byť úplne pravidelný. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Anika96

  Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu . Som dojčiapca mamina 1 ročného synčeka. Cyklus mi nabehol hneď po šestonedelí normálne každý mesiac. Teraz však už 10 dní mešká, mám bolesti v krížoch aj v podbrušku a stále nič. Test som si robila po 5 dňoch. Bol však negatívny. Mala som nechránený pohlavný styk no dávali sme si pozor s manželom. Myslíte, že je tam šanca aby som bola tehotnä opäť alebo to meškanie môže spôsobiť aj dojčenie? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk počas obdobia kojenia nie je antikoncepcia, tehotenstvo teda nie je vylúčené, Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak ste mali doteraz, aj napriek kojeniu, menštruačný cyklus pravidelný, tehotenstvo by som vzhľadom k okolnostiam nevylučoval. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.