Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,205 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Mykóza

  , Autor: nessax

  Dobrý deň, vo štvrtok pred spaním som si dala Canesten GYN 1 dňovú tabletu na mykózu, ešte dodnes mi príde ako keby mi ta tableta stále vytiekala je to možné ? Ďakujem Vopred za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je to málo pravdepodobné, ale takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Skúste si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizujte aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

Podobné otázky

 • Opäť mykóza/vaginóza

  , Autor: MiMa997

  Pekný deň prajem Pán doktor, chcela by som sa opýtať už 3 mesiac po sebe ma trápi vaginálna mykóza/ vaginóza neviem presne čo to je,ale prvý krát to bolo najhoršie vtedy som mala neskutočne svrbenie vagíny, opuch, tvarohový výtok, začervenanie, celkový diskomfot,preliečila som sa Canestenom gyn 1 deň a krémom, týždeň bol pokoj a posledný deň menštruácie to opäť začalo, príznaky boli oveľa miernejšie, opäť začal diskomfot, mierne svrbenie vagíny začervenanie ale tento raz výtok bol bielej mliečnej farby dajme tomu riedky, preliečila som sa Canestenom gyn 6 dní a krémom cca 10dni,po mesiaci keď som mala posledný deň menštruácie sa problém začal zas opakovať,presne posledný deň menštruácie som začala pociťovať diskomfort, začervenanie,mierne svrbenie a mliečny riedky výtok, intímne partie si umývam antibakteriálnym lactacydok,uz som sa objednala aj k svojmu gyn ale az o mesiac mal voľný najbližšii termín, už som zúfalá, plánujem zmeniť aj spodné prádlo,nosim stále tangá okrem menštruácia,pri menštruácii používam vložky always a kalíšok,moja otázka znie čím sa mam opäť preliečiť? akými liekmi kým sa dostanem k svojmu gyn a čo mám robiť do vtedy,kde môže byť problém? vďaka za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pravdepodobne sa u Vás jedná o tzv. bakteriálnu vaginózu, teda poruchu vaginálnej mikroflóry. Skúste si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizujte aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami za účelom úpravy vaginálnej mikroflóry. Menštruačný kalíšok nie je úplne ideálna pomôcka, pri jeho používaní je vyššia pravdepodobnosť vzniku spomínanej bakteriálnej vaginózy. Skúste ho nepoužívať. Kúru vaginálnymi probiotikami si viete realizovať aj preventívne obmesiac. Vhodná je ich aplikácia aj po návšteve kúpalísk, bazénov, víriviek, sáun, mora, ako aj počas užívania antibiotík a aspoň sedem dní po doužívaní antibiotík.

 • vaginóza + vaginálny výtok

  , Autor: jaja117

  Dobrý deň, trápi ma neustála vaginóza a s tým spojený biely výtok (zo steru zistený gardnerella + prevotela bivia) ostatné veci negatívne. Dostala som na to 12dní fluomizin. Po dobratí fluomizinu prišlo strašné svrbenie a pálenie (bol pokoj dva dni) je možné že som z tých tabletiek dostala mykózu?

  Dala som si 1tbl Canesten + krém (sebe aj partnerovi lebo mal začervenanie penisu, mohla sa aj jemu takto prejaviť mykóza?)

  Môže zo mňa ešte aj na druhý deň tá tabletka "vychádzať"?

  (Už mám okrem toho spravené výtery snáď na všetko cez kvasinky, chlam, myko, urea ..atď všetko je negatívne a problémy mám stále)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, prejavy mykózy mohol mať aj partner. Postupovali ste správne. Môže sa u Vás jednať o tzv. bakteriálnu vaginózu. Skúste si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizujte aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami, ktoré je najlepšie si aplikovať do pošvy večer pred spaním. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Opäť vaginálna mykóza

  , Autor: MiMa997

  Pekný deň, chcela by som sa informovať, dostala som vaginálnu mykózu po intímnom styku s manželom,na druhý deň po styku som začala pociťovať diskomfor vagíny hrudkovity výtok a neskutočne škrabanie,nikdy pred tým som ju nemala, kúpila som si Canesten gyn kombi týždeň som sa liečila, príznaky prešli, prišla menštruácia, posledný deň menštruácie som začala opäť pociťovať diskomfot vagíny,mohla som sa zlé preliečiť? čapík som mala ten na 1den, krém som si dávala 7 dní 3 krát denne, hneď druhý deň keď skončila menštruácia si opäť dávať krém 3x denne a čapík som si objednala s internetovej lekárne,ak sa to zopakuje plánujem ísť k svojmu gynekológovi , len nechápem prečo po týždni a pol od preliečenia sa opäť zopakovala. Vďaka za skorú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o bakteriálnu vaginózu. Vhodné je si aplikovať preparát aspoň v množstve 3 až 6 vaginálnych tabliet, jedna často nestačí a následne si realizujte aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami na úpravu vaginálnej mikroflóry. Pri pretrvávaní ťažkostí určite navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mykoza

  , Autor: Neónka

  Dobrý deň, chcela by sonda Vás opýtať na opakovane mykózy pred menštruáciou . Už som z toho zúfalá , sladké nejem , jem dosť mliečnych výrobkov , stravujem sa zdravo , používam mydlo na intímnu hygienu a opakovane mám pred menstruaciou svrbenie posvy . Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o prejavy bakteriálnej vaginózy, kedy vplyvom zmeny pH v pošve dôjde k zmene vaginálnej mikroflóry a premnoženiu kvasiniek a bakterií, ktoré sa bežne v pošve vyskytujú. Skúste si realizovať aspoň desať dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Vaginálne probiotikum je najlepšie aplikovať večer pred spaním do pošvy. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Medoflucon

  , Autor: ladvinka

  Dobrý večer pán doktor. Trpím stále sa opakujúcimi mykozami už štyri roky od druhého tehotenstva. Vždy som sa dáko preliecila. Teraz sa mi to opakovalo každý mesiac vždy po menštruácii. Bola som u Dr tak mi dal medoflucon 3 tabletky a spravil výter. Zjedla som jednu,pocítila som úľavu ale vyšlo mi z výteru masívne candida,streptokok a všetko možné. Doktor mi predpísal dalacin na vkladanie na 7 dní. To som dobrala a po menzese opäť svrbenie. Tak som zjedla druhu tabletku medoflucon a je dobre. Ako dlho môžem užívať také tabletky? A prečo sa to vždy vráti po menštruácii? Ešte jedna otázka, keď sa chcem kúpať v bazéne u niekoho alebo na kúpalisku je dobre si dat tampón proti mykoze? Taký klasický myslím. Že vraj to zabraňuje infekcií a kadecoho po kúpaní. Aký je váš názor aj na toto. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, podľa opisu sa u Vás jedná o tzv. bakteriálnu vaginózu, teda premnoženie bakterií a kvasinkek bežne sa vyskytujúcich sa v pošve vplyvom zmeny pH v pošve a tým vzniku nerovnováhy vaginálnej mikroflóry. Skúste si po skončení menštruácie realizovať aspoň 14 dňovú kúru vaginalnymi probiotikami. Vaginálne probiotiká je vhodné si aplikovať aj počas užívania antibiotík, ako aj po návšteve wellnes, bazénov, sauny, kúpaliska, … Vaginálne probiotiká je najlepšie si aplikovať večer pred spaním. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné realizovať rozšírené výtery z krčka na chlamýdie, mykoplazmy, ureapalzmy a trichomonas vaginalis.