• Belavý vytok

    , Autor: Luculka

    Dobrý deň ja som zo začiatku mala najskôr svrbenie zo spodu potom bolesti pri pohlavnom styku a nakoniec mi to skončilo tým belavým vytokom ale ako som spomínala vyššie ja mam aj pri pohlavnom styku aj bolesti také pichave. Chcem sa spýtať keď užívam tie vaginálne tabletky mala by som sa vyhýbať pohlavnému styku? A je možné žeby mi pri dajakej infekcii meškala menstruacia??

    Dobrý deň, počas aplikácie vaginálnych probiotík je možné praktizovať pohlavný styk, najvhodnejšie je však dodržať odstup medzi zavedením vaginálneho probiotika, preto je najvhodnejšie si zavádzať vaginálne probiotikum večer pred spaním. Ak si však aplikujete vaginálne preparáty predpísané gynekológom, je vhodnejšie počas vaginálnej liečby nepraktizovať pohlavný styk. Áno, jednou z možných príčin meškania menštruácie je aj užívanie liekov. Ako som Vám však už písal, bez vyšetrenia sa nedá takto bližšie objektívne vyjadriť.