Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Problém

  , Autor: Lus89

  Dobrý deň, chcela by som sa informovať posledné týždne som začala mať problém, že po pohlavnom styku mám pálenie,ktoré postupne ustúpi, kúsok sa objaví krv ,ale nieje to veľké krvacanie. Žiadne iné problémy sa u mňa nevyskytujú ani svrbenie, výtok, začervenanie. Ide len o nejaké podráždenie alebo sa zastaviť pri lekárovi,aby to skontroloval? Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin pálenia po pohlavnom styku môže byť viacero. Môže to byť spôsobené mechanickým podráždením, či vznikom drobných trhliniek, prípadne sa môže jednať aj o prejavy bakteriálnej vaginózy vplyvom porušenia vaginálnej mikroflóry. Skúste si aplikovať Cicatridina čapíky. Ak budú ťažkosti pretrvávať, bude vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Bolesti

  , Autor: Jana_21

  Dobry den.

  Viac ako rok mam intemitentné bolesti brucha. Začnú vzdy pri lopate bedrovej kosti na pravej strane a postupne prechádzajú nadol do slabiny a potom sa presunu do celeho podbruska. Po tejto bolesti mam nezvyčajný výtok hustý lepkavý (ako sopel) zltohnedy. V trvaní max 1 den. Nie veľkého množstva. Následne dostanem zapal mocovej rúry. Toto sa opakuje stale dokola. Problem nastáva cyklicky. Okolo 9. dna cyklu. Močový zapal sa mi vzdy zhorší cez ovuláciu lebo menzes.
  Chodim od gynekologa k urologovi. Sono mam v norme. Z výterov mi vychádza dokola E coli, enterobakter alebo klebsiela v moci aj vaginalne.
  Chlamýdie a ostane negat.bez zvýšenej teploty.
  Menzes mam pravidelný. Pohlavný styk nebolestivý, manžel mal vyšetrený ejakulat, je negativny. Zmenila som stravu, davam si vaginalne aj perorálne probiotiká, dodržiavam hygienické opatrenia ale problemy sú stále a postupne sa doba medzi nimi skracuje.
  Využívala som viaceré p.o. ATB od urológa aj po + vaginalne od gynekologa. Neviem uz co mám robit. Krvné výsledky mám v norme. Postmikčné reziduum nemám. K lekárovi ma vzdy dozenie hlavne dysuria ale vzhladom na cyklickost tazkostí a divný výtok pred nimi mam pocit, ze príčina je gynekologická a urologické ťažkosti sú len dôsledok.
  Mám ešte nejaké diagnostické možnosti?

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu Vám z výterov vychádzajú baktérie, ktoré sa bežne nachádzajú v čreve, takže je možné, že infekcia v pošve je spôsobená zanesením z konečníka. Nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, ale s podobným problémom som sa stretol u pacientiek, ktoré praktizovali análny styk, nosili tangá alebo používali toaletný papier pri toalete nesprávnym smerom, teda zozadu dopredu. Doplnil by som tiež imunologické vyšetrenie. Vaginálne probiotiká môžete užívať aj dlhodobo. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Vytok

  , Autor: Luculka

  Dobrý deň ale ta menstruacia mi meškala už aj pred tým ako som začala užívať tie lieky čiže ona mi meškala aj pred užívaním liekov ako som spomínala vyššie začalo to takým svrbením zo spodu potom meškaním menštruácie a do toho ten biely vytok a do dnes sa mi menstruacia nedostavila ktomu som začala mať bolesti prsníkov a strašne bývam unavená a mam zmenu vykyvy nálad a chcem sa spýtať viete mi povedať či sa také príznaky nezačínajú keď mam mykozu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nevylučujem, že máte vaginálnu infekciu, prípadne aj infekciu vnútorných pohlavných orgánov. Nepoznám ani ďalšie okolnosti a informácie. Bez vyšetrenia sa Vám naozaj neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Ak chcete problém riešiť, návšteve gynekológa sa nevyhnete.

 • biely vytok

  , Autor: Luculka

  Dobrý den chcem sa spýtat mam taky problem ze uz dost dlho mam taky biely husty vytok a ktomu mam aj bolave prsia... uzivam aj take lieky vaginalne... a ziadne ucinky.. prvej som mala take svrbenie zo spodu a teraz mam taky biely husty vytok a ktomu meskajucu menstruaciu viete mi povedat cim to je?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero, rovnako tak aj belavého výtoku. Čo sa týka meškajúcej menštruácie, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa nedá vylúčiť ani tehotenstvo. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Čo sa týka belavého výtoku, ak nemáte žiadne svrbenie, či pálenie a navyše užívate vaginálne probiotiká, spomínaný hustý výtok môže byť spôsobený aj tým. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu a stanoví ďalší postup.

 • Cievna malformácia na stene uteru

  , Autor: Simona 1

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či môže byť problém pre otehotnenie a donosenie podu cievna malformácia na stene maternice? Predstavuje nejaké riziko vzniku komplikácii?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, závisí od typu cievnej malformácie, ale nemusí to predstavovať zásadný problém pre otehotnenie, či donosenie plodu. Ak sa o probléme vie, dá sa embolizáciou odstrániť ešte pred tehotenstvom. Viac by Vám o tom vedeli povedať cievny chirurgovia. Nepoznám však konkrétny nález, ani výsledky a ďalšie informácie, preto Vám neviem poskytnúť relevantné informácie.

 • Bolesť a krvácanie po skončení menštruácie

  , Autor: M.Ž.

  Dobrý deň, mám 22 rokov. V minulosti sa mi občas stalo, že po menštruácií v strede cyklu som mala krvavý výtok, stala sa to raz za 3 mesiace až polrok. Od minulého roka, zhruba od júna je to pravidelne. V júli som navštívila gynekológa, a ten mi povedal, že je všetko v poriadku. Môj problém sa stále stupňoval a moje návštevy gynekológa boli čoraz častejšie, ale vždy to bolo, že je to normálne. Cysty sa vylúčili. Môj problém stále je a neustále sa zhoršuje. Po skončení menštruácii (trvá cca 5 dní) o 3-4 dni sa mi dostaví krvácanie, ktoré nie je pravidelne počas dňa, ale trvá mi približne 3-5 dní. Mám aj bolesti v podbrušku najčastejšie na ľavom vaječníku. Z toho mám aj nafúknuté a tvrdé bruško. Bolesť je dosť nepríjemná, až bodavá. Začiatkom roka mi zistili, že mám infekciu močových ciest, ktorú liečim až dodnes. Chcem sa spýtať, môže to byť zapríčinené práve tou infekciou alebo môže byť problém niekde inde. Mám dosť obavy, keďže som mladá a v blízkej budúcnosti by som si chcela založiť rodinu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa jedná pravdepodobne o ovulačné krvácanie a ovulačné bolesti.Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Jedným z možných riešení je užívanie hormonálnej antikoncepcie, počas ktorej užívania je ovulácia blokovaná.