• Test na pohl. Choroby

    , Autor: fornetka77

    Dakujem za odpoved. Ster z krcka maternice bol robeny pri lbc cytologii a poslali ho okrem cytologie aj do labaku na vysetrenie sti pcr metodou.
    To znamena ze ak mam vysledky z krcka maternice negativne a ani bezna kultivacia posvy nic nenasla a aj cytologia je v poriadku ze mozem vysledkom verit ze je vse ok (myslim tak ze napriklad ureaplazmu ked nenasli v stere z krcka tak to znamena ze tam nie je. V stere z posvy by ju uz zbytocne hladali).
    Vysetrenie bolo robene 30 dni po pohl. Styku.
    Dakujem

    Dobrý deň, ak boli výsledky mikrobiologických vyšetrení negatívne, ste negatívna. PCR vyšetrenie dvojnásobne zlepšuje detekčné hladiny v porovnaní s klasickou kultiváciou, preto sa na stanovovanie pohlavne prenosných ochorení používa PCR metóda a nie kultivácia.