• Zlé výsledky

    , Autor: Tymena

    Dobrý deň som v 7tt a na cytologii mi vyšli následne výsledky. Som z toho celkom v strese keďže je tam podozrenie na HPV vírus. 4 roky mám stáleho partnera môjho manžela preto nerozumiem ako je niečo takéto vôbec možné
    Viete mi to vysvetliť prípadne ma nasmerovať čo ďalej? Ďakujem

    posledná menštruácia: /
    Hodnotiteľnosť materiálu
    Vhodné na interpretáciu
    komponenty endocervikálne/transformačnej zóny prítomné

    Hormonálny status
    zodpovedá

    Iné nenádorové nálezy
    vystupňované reaktívne zmeny
    reparácia/regenerácia
    metaplázia

    Epiteliálne abnormality
    Skvamózne epitélie
    Atypické skvamózne epitélie bližšie neurčené (ASC-US)

    Glandulárne epitélie
    Negatívne v zmysle intraepiteliálnej neoplázie alebo malignity (NILM)

    Odporúčania
    opakovať o 6 mesiacov

    Záver :
    Výrazné reaktívne zmeny a ložiskové abnormné metaplastické bunky + naznačená HPV infekcia.

    Dobrý deň, nález ASCUS hovorí o bližšie neurčených bunkových zmenách. Nie je to normálny nález, ale nehovorí to ani o konkrétnych bunkových zmenách, či stupni zmien. Je vhodné doplniť HPV typizáciu, aby sa vedelo, či u Vás momentálne prebieha HPV infekcia, alebo ste ju mali pred časom a zanechala na bunkách krčka zmeny. Onkocytológiu bude potrebné zopakovať po tehotenstve. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.