Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,029 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Mykoza

  , Autor: Mooly

  Dobrý deň, keďze mám dlhodobejšie problemy s mykozou včera som bola u svojej doktorky a ta mi vzala vyter, dnes som zbadala jemne krvacanie, môže to byť spôsobene vyšetrenim?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Špinenie môže byť spôsobené aj vyšetrením. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Vaginálne probiotiká

  , Autor: Meggi28

  Dobrý deň. Mala som veľmi dobré skúsenosti s vaginalnými probiotikami Lactovag ale nakoľko sa už dlhšie nedajú zohnať, prosím ktoré sú im podobné? Ktoré by ste odporučali na dlhodobejšie užívanie pri opakujucich sa mykozach? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemám obľúbenú značku vaginálnych probiotík. Každej žene vyhovuje niečo iné. Na trhu je viacero voľnopredajných preparátov vaginálnych probiotík. Skúste sa spýtať v lekárni na recenzie pacientiek, budú Vám vedieť lepšie povedať. Z preparátov na predpis je často používaný Gynoflor, ktorý okrem probiotík obsahuje navyše aj estrogén.

 • Mykóza

  , Autor: Meggi7111

  Dobrý deň,
  brala som vaginálne kapsuly na mykózu a taktiež mám krém Fungicidin. Stále cítim pálivú bolesť močení, a to už prešli 3 týždne. Chcem sa spýtať,ako dlho trvá úplne vyliečenie alebo čo mi môžete odporučiť? Taktiež sa chcem spýtať pohlavný styk počas mykóza asi skôr s ochranou (kondómom) alebo vôbec?

  Ďakujem za odpoveď vopred

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výtery. Počas liečby vaginálnej infekcie by mala byť dodržiavaná pohlavná abstinencia. Pri pretrvávaní ťažkostí s močením bude potrebné vyšetriť cievkovaný moč.

 • Zápal močového mechúra -krv v moči,mykóza

  , Autor: Meggi7111

  Dobrý deň pán doktor,
  chcem sa spýtať mám mykózu, zápal močového,krv v moči. Dostala som antibiotiká,vaginálne kapsule. Pán doktor mi povedal,že bude lepšie nemať sex pretože liečba nebude účinná. Zabudla som sa ho spýtať ako dlho. Chcem sa spýtať, počas užívania alebo lepšie aj 2 mesiace? Alebo s ochranou môžeme?


  Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas liečby ochorenia je vhodné mať pohlavnú abstinenciu počas celej dĺžky liečby, ako aj pár dní po jej skončení. Až dva mesiace to byť nemusia. Vhodné je si po doužívaní antibiotík realizovať desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami.

 • Fluco sandzoz - užívanie

  , Autor: Mari-ana

  Dobrý deň pán doktor,
  chcela by som Vás poprosiť o radu.
  Trpím opakovanými vag. mykózami (min. 4 krát do roka).
  Môj gynekológ má dovolenku a moja všeobecná lekárka mi predpísala liečbu fluco sandoz: 2 balenia 150 mg po 4 tabletky v balení. Vedeli by ste mi, prosím, odporučiť správne dávkovanie tablietiek pre systematickú liečbu opakovaných mykóz, tak aby bola liečba účinná?
  Je potrebné súčasne s užívaním tablietiek nasadiť aj podporu probiotikami ? Kúpila som si probiotiká candistop, aké dávkovanie zvoliť počas liečby?

  Vopred Vám ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, konkrétne tento preparát sa na liečbu a profylaxiu recidivujúcej vaginálnej kandidózy (4 alebo viac epizód za rok) sa podáva 150 mg každý tretí deň, celkovo 3 dávky (1., 4., a 7. deň), potom nasleduje udržiavacia dávka 150 mg 1x týždenne. Udržiavacia dávka sa podáva 6 mesiacov. Príčin opakujúcich sa mykóz však môže byť viacero. Odporúčam si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a realizovať si aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Kúru vaginálnymi probiotikami je vhodné realizovať aj niekoľkokrát za rok.

 • mykoza

  , Autor: Iba Ja

  Pán doktor, aká je najlepšia a najučinnejšia prevencia, aby sa neopakovali vaginálne mykozy?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najmä v tomto letnom období, kedy je častá navštevovanosť kúpalísk, termálnych vôd, či víriviek je vhodnou prevenciou realizácia vaginálnych výplachov a aplikácia vaginálnych probiotík večer pred spaním. Myslieť treba aj na vhodnosť prezliekania sa do suchých plaviek po dokúpaní sa.