• Krčok samovyšetrenie

    , Autor: Radi93

    Dobry vecer. Viem, ze lekari nemaju radi ked si zeny robia samovysetrenie no ja som tak dlhe roky naucena, ze si telo poznam. Moja otazka znie. Som v 29tt do teraz bol krcok lahko nahmatatelny. Od 26tt otvorena na prst a prisny kludovy rezim. Preto si aj teraz robim vysetrenie sama aby som vedela na com som. Posledne 3dni mam vsak krcok tazko nahmatatelny, uplne vzadu. Otvoreny na spicku prsta (zlepsilo sa to lezanim a magnerotom a utrogestanom) lenze dnes som si pri nahmatani zistila, ze je akysi kratky. Netrci tak do von ako predtym. Otvoreny stale na spicku a polotvrdy. Je normalne, ze je na dotyk kratky? Ci to znamena, ze sa zacal skracovat? Do teraz nahmatatelny, dlhsi a podla merania dr 4cm. Neviem ci sa mam bat, ze sa uz aj skracuje alebo je to normalne, ze ked je tak vysoko vzadu, ze proste tak netrci ? Dakujem

    Dobrý deň, nie je dôležité iná palpačné vyšetrenie krčka maternice, ale najmä ultrazvukový nález (DCK) a najmä to, či je prítomný funneling. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.