Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,029 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • odbery

  , Autor: JARoslava44

  Dobry den. Pan doktor, je jedno ktory den idem na odbery na hormonalny profil? Kvoli nepravidelnej menstruacii. Kedze sa mi cyklus skratil na 20 dni z 28, alebo tyzden spinim a tyzdem mam menzes, ci sa chodi v strede cyklu, alebo na ten 20 den, kedy to zacina? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, štandardne sa odber krvi na vyšetrenie hormonálneho profilu realizuje na 3. a 18. deň cyklu. Váš obvodný gynekológ by Vás mal správne inštruovať.

Podobné otázky

 • Chrbtica

  , Autor: anna-2

  Dobrý deň keďže som prvorodička pýtam sa, som 35tt. Posledné dni mám strašne bolesti akoby pod rebrom je to neopísateľná bolesť akoby vkuse niečo tlačilo na rebro. Boli to najviac keď chodím niečo robiť nemôžem normálne fungovať. Keď ľahnem hneď to prejde. Moja gyn mi povedala že je to normálne ako ku všetkému čo má trápi :( (po pôrode ju chcem vymeniť) chcem sa vás spýtať je to normálne v tomto štádiu tehotenstva alebo mám ísť radšej to riešiť s iným doktorom. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte bolesti pod pravým rebrovým oblúkom, je potrebné realizovať odbery, najmä krvný obraz, koagulačné parametre a pečeňové enzýmy. Skontrolovať je potrebné aj krvný tlak. Na základe výsledkov vyšetrení sa určí ďalší postup. Môže sa jednať o tehotenskú cholestázu, ale aj o iné tehotenské ochorenia. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť, iba na základe opisu.

 • Neustávajúce krvácanie z polypov?

  , Autor: Kofciatko

  Dobrý deň, 5.7.som mala poslednú menštruáciu, od 15.7. znovu slabo krvácam, nepomohla injekcia ani noretistheron. Pridal sa mi k tomu bakteriálny zápal maternice, na ktorý mi naslepo dal doktor po telefóne Suprax. Minulý utorok som bola na kontrole, pretože teploty neustupovali, bolesti boli síce znesiteľné, ale nedá sa povedať, že by som sa cítila dobre. Až na moje požiadanie lekár urobil odbery a výtery (šiesty deň brania ATB). Zápal maternice podľa výsledkov spôsobila uroplazma. ATB beriem ďalej (dnes 12ty deň). Cítim sa dobre, ale krvácanie neprestáva a podľa môjho lekára ho spôsobujú polypy v maternici - mám ich tam dva, 8mm a 9mm (našiel ich v apríli na preventívke, takto veľké - dovtedy mi nijaké problémy nespôsobovali). Naozaj môžu polypy v maternici spôsobovať takto dlhotrvajúce krvácanie (nie je silné, ale nie je to ani "len" špinenie). Polypy mi doktor vyberie, ale dohodli sme sa na október. To budem až do operácie pomedzi menštruáciu denno - denne krvácať? Je to normálne? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, polypy v dutine maternice môžu spôsobovať nepravidelné, nadmerné a dlhotrvajúce krvácania. Bude vhodné ich odstrániť vrámci jednodňovej chirurgie. Samozrejme, ak bude krvácanie a ťažkosti pretrvávať, zákrok bude potrebné realizovať aj skôr.

 • Hodnota stitnej zlazy

  , Autor: kativa12

  Dobrý deň, takéto hodnoty zo stitnej zlazy som mala pred par dnami. Beriem Eutyrox 50. Sú v norme? Moja endokrinologicka je dlhodobo PN a ja kazde 2mesiace mam chodiť na odbery. Ak sú hodnoty v norme iba mi povie, že sú v norme. Zastupujúci lekár je 100km od nas a ja som tehotna v 21tyzdni a ešte mam doma jedno dieta, tak sa mi nechce niekam chodiť, keďže ide iba o zobratie krvi a následnú konzultáciu. Ci netreba nupravit lieky. Viete mi poradiť, či mám tieto hodnoty ako tehotna ok? Odber som si dala spravit ako samoplatca, zhodnotenie výsledkov vsak uz nemám.
  ATPO 1,48 (Pred 2mesiacmi som mala som mala 1,81)
  FT3 4,03
  Ft4 11,12
  TSH3JL 1,37

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu vyzerajú hodnoty v norme. Je však na zhodnotení endokrinológa, ktorý to má v kompetencii, aby sa k výsledkom vyjadril a určil ďalší postup, prípadne potrebu ďalšieho vyšetrenia.

 • Stafylokok

  , Autor: Kacenka1991

  Dobrý večer pán doktor,

  chcela by som sa tohto cestou poradiť...
  Mame v rodine stresovu situáciu a pod vplyvom týchto okolností mi začali zdravotne problémy..
  Išla som na gynekolgiu kde mi môj pán doktor urobil všetky vysetrenia(sono,ster na cytologiu a kultivaciu),odbery..
  Všetky výsledky boli negatívne,nič sa nenašlo napriek bielym hustým vysokom ktoré mam par mesiacov z tohto dôvodu som mala prekrveny krcok (erozia krcku to nazval pán Dr.)urobili sme pre istotou biopsiu ešte čakám stále na výsledok.
  Medzitým som absolvovala aj vyšetrenia u mojej obvodnej lekárky nakoľko ma začali bolieť kríze a ako keby také pichanie v chrbte.
  Všetky výsledky boli v norme akurát v moci mi našli leukocity,mne to nedalo išla som k urologicke kde bolo urobené sono oblicky a mechúr a znova bol moc odoslaný na rozbor.
  Výsledok stafylokok a enterokokus.
  Trpim už niekoľko rokov na zápaly mocoveho mechúra.
  Chcela by som sa tohto cestou opýtať ci tieto bakterie môžu spôsobovať vaginalne vytoky ?
  Pripadne môžu spôsobovať také ako keby pocity pochania v chrbte?
  Ešte doplním,že gynekológ si všimol na sone v mechure viacero bakterii predpísal monural (prestalo mi pichanie v podbrusku,ale v chrbte ostalo).
  Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže močová rúra je u ženy veľmi blízko pošvovému vchodu, prenos infekcie z močových ciest do pošvy je jednoduchá. Áno, patologické vaginálne výtoky môžu byť spôsobené infekciou spôsobenou aj týmito baktériami. Pichanie v chrbte môže znamenať problém na úrovni obličiek, či močovodov. Vyčkal by som výsledky všetkých vyšetrení. Preventívne si môžete realizovať kúru vaginálnymi probiotikami na úpravu pošvovej mikroflóry. Ak nebola prítomná infekcia v bežnom kultivačnom vyšetrení pošvy a ťažkosti pretrvávajú, môže sa ešte doplniť rozšírený výter z krčka na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis. Podľa opisu mi však skôr príde, že problém bude najskôr v močových cestách.

 • Antikoncepcia - predpis

  , Autor: Melania

  Dobrý deň,
  mám 20 rokov a stáleho sexuálneho partnera. Chcela by som si dať predpísať antikoncepciu, problémom sú moji rodičia - sú veľmi konzervatívni a nemôžu vedieť, že som pohlavne aktívna a teda ani že beriem antikoncepciu. U gynekológa som bola raz, v 16, kvôli neustálym kŕčom (aj mimo menštruácie), zo ženskej stránky bolo vtedy všetko v poriadku. Najradšej by som ale nešla znovu k tomuto gynekológovi, pretože v našom malom mestečku sa nič neutají.
  Môžem ísť k cudziemu (poprípade súkromnému) lekárovi v inom meste? Môže mi predpísať antikoncepciu a spraviť vyšetrenia, aj keď som zaevidovaná u iného lekára? Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, nemôžete mať dvoch obvodných gynekológov. Ak máte kartu zaevidovanú u jedného gynekológa, môžete si ju preniesť k ďalšiemu gynekológovi. Pred predpísaním antikoncepcie je potrebné realizovať minimálne odbery krvi až následne pri negatívnych výsledkoch Vám môže byť antikoncepcia predpísaná.