Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,056 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Infekcia

  , Autor: Anika96

  Dobrý deň, pravdepodobne mám kvasinkovú infekciu aspoň si to myslím ... u gynekológa som bola predpísal mi macmirror krém no infekcia sa opätovne po 2 týždňoch opäť vrátila. Mám strašné nepríjemné svrbenie hlavne v noci. Neviete mi nejako účinne pomôcť? Termín u gynekológa mám až ďalší týždeň :/

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Obmedzte sladké jedlá. Kúpte si voľnopredajné vaginálne tablety, napríklad Canesten, a po ich doužívaní si realizujte kúru vaginálnymi probiotikami. Najúčinnejšie bude navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy a na základe vaginálneho nálezu predpíše skusmo vhodný antimykotický, prípadne kombinovaný antibiotický preparát.

Podobné otázky

 • Infekcia po kyretaži

  , Autor: Enywhey_Flower

  Dobrý deň,
  som po kyretáži a chceme ísť na wellness. Mám použiť tampón vhodný na plávanie proti infekcií? (Ktoré môžu aj tehotne). Alebo vírivku vypustiť a použiť len saunu ?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, takže sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vo všeobecnosti, po revízii maternice neodporúčam kúpanie v termálnych vodách, bazénoch, či vírivke aspoň 12 dní od zákroku. Ak už nekrvácate, ani nešpiníte, môžete použiť tampón. Večer pred spaním určite odporúčam aplikáciu vaginálnych probiotík na úpravu pošvovej mikroflóry.

 • Vulvodýnia

  , Autor: Dadulina

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či máte skúsenosti s vulvodýniou a aké sú jej prejavy? Či spôsobuje problémy len na pyskoch ohanbia v podobe bolesti, alebo môže byť jej príznakom aj svrbenie pyskov, štípanie, opuch, kožné zmeny na tkanive pyskov a svrbenie vnútri pošvy? Bolesť pri pohlavnom styku nie je, ale problémy trvajú už 8 mesiacov. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vulvodýnia sa prejavuje všetkými Vami spomínanými ťažkosťami. Môže byť prítomná aj bolestivosť pri pohlavnom styku. Príčin vulvodýnie môže byť viacero, môžu byť aj kombinované, napríklad infekcia v kombinácii s kožným ochorením. Bez vyšetrenia a poznania bližších informácií a okolností sa Vám však takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Rada

  , Autor: Mija33

  Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť, môj gynekológ mi predpísal lieky Entizol vaginálne tablety ale aj na užívanie mne aj pre partnera. No on ich odmieta užívať že veď je zdravý, ako mu to vysvetlit? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, sú isté ochorenia, ktoré sa prenášajú pohlavným stykom a vôbec sa nemusia prejaviť u mužov. Ale ak ostanú nepreliečení, pri pohlavnom styku sa infekcia opäť prenesie na Vás, vy opäť dostanete liečbu a takto to pôjde dookola. Ak to partner nevie pochopiť, navštívte s ním Vášho obvodného gynekológa.

 • infekcia

  , Autor: jupav

  Dobrý deň, pred 10 dňami som mala infekciu močových ciest, užívala som Zinnat. Kontrolná kultivácia moču bola negatívna. Následne po douzivani sa objavili ťažkosti - pálenie, svrbenie a žltkastý výtok z pošvy so začervenanou sliznicou. Gynekologička na vyšetrení videla, že mám zápal v oblasti pošvy a nasadila mi Polygynax. Teraz som v polovici jeho užívania. Čo ma zaráža, že sa občas vyskytne mierne pálenie aj pri močení v oblasti vulvy (nie v podbrušku a nedeje sa to celý deň, iba občas). Nechodím močiť častejšie ani nemám zvýšenú teplotu, ale v rannom moči som aj po umytím vonkajších genitálov mala pár leukocytov (mám doma papierové prúžky). Je možné, že tieto ťažkosti s močením sa vyskytujú kvôli infekcii v pošve alebo ide o opakovanú infekciu močových ciest?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užívaním antibiotík mohlo dôjsť k vzniku bakteriálnej vaginózy. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Pokračujte v užívaní Polygynaxu. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy. Odporúčam dostatočnú hydratáciu, aspoň 2 - 3 litre tekutín denne. Vhodné je aj dlhodobejšie užívanie vaginálnych probiotík.

 • zápal

  , Autor: Iba Ja

  Pán doktor, začala som mat neznesitelné pálenie pri močení, zrejme zápal moč. mechura, ale páli ma aj v pošve a popritom som si všimla aj slabé špinenie (iba včera, dnes už nie) ..suvisí to spolu nejako? začala som užívat nolicin, kedy by sa mi mohlo ulavit? užívat aj probiotiká celkové, či aj vaginálne? vdaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, infekcia z močových ciest sa Vám mohla jednoducho dostať aj do pošvy. Pokračujte v užívaní antibiotickej liečby. Môžete si skúsiť realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, aplikovať si Canesten krém, či vaginálne tabletky aspoň na pár dní a počas antibiotickej liečby si realizovať kúru vaginálnymi probiotikami. Medzi dávkami antibiotík užívajte probiotiká. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní gynekologických ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie.