Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,791 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Krcok maternice

  , Autor: Dorota57

  Dobry den, pan doktor, na preventivne prehliadky chodim kazdy rok, vzdy vsetko v poriadku. Tento rok sa vsak mojej lekarke nepáčil moj krcok, ze vyzera ako keby roztrapkany a ked mi robila ster, dost krvacal. Pytala sa na krvacanie po styku a mimo cyklus, co nemám. Odporucila mi cipky Gynella. Musim cakat na vysledky, len ma zaujima vas nazor na to.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, bez videnia nálezu a poznania výsledkov vyšetrení, ako aj ďalších okolností sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je vyčkať na výsledky a postupovať podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Spomínané vaginálne kapsulky si aplikovať môžete.

Podobné otázky

 • Problem

  , Autor: Diana123

  Dobrý den pan doktor vo vagine som si nahmatala nejaký utvar ktory je velky ako jazyk a je to tvrdeneviem co to moze byt ale je to na lavej strane obcas to boli čo to môže byt prosim vás

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Môže sa jednať iba o krčok maternice, ktorý si hmatáte, neviem. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám na základe gynekologického vyšetrenia bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Klenba

  , Autor: Iveta11223344

  Dobrý deň, rada by som sa chcela utvrdiť.. pred nejakým časom som si zabudla tampon v pošve. Odvtedy mam z toho strach a bojim sa co ak by som si ho niekedy zase raz zabudla.. možem sa spýtať ked si dokazem nahmatať krčok maternice z predu z bokov a aj zo zadu. Znamená to ze si dokazem nahmatať cely priestor posvy vrátane prednej a zadnej klenby ? Teda ak by som mala pochybnosti stačilo by mi len skontrolovať sa a byt v klude. Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pri pochybnostiach je najvhodnejšie navštíviť obvodného gynekológa. Väčšina žien si dokáže nahmatať krčok, ako aj priestor klenieb pošvy, takže si zabudnutý tampón vedia bez problémov vybrať. Po vybratí zabudnutého tampónu je vhodné realizovať si vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a nasadiť kúru vaginálnymi probiotikami.

 • Bolesť

  , Autor: MiaMiuška

  Dobrý večer, mám istý problém, že je pre mňa penetrácia dosť bolestivá, pri istej hrúbke, skrátka mám akoby ,,limit" hrúbky. Tento problém je dlhodobý, lubrikant mi nepomáha, ani predohry, avšak sú isté hrúbky ktoré sú uplne v poriadku ale aj dlžká je problém, lebo viac ako 10 možno 12 cm nejde. na konci akoby narazím na niečo a zabolí to.
  Na gyn prehliadkach mi lekárka nič zlé nezistila/nenašla

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tento “problém” má viacero žien. Niekedy môže problémy spôsobovať zhrubnutý okraj panenskej blany, ktorý sa dá za istých okolností narezať. Spomínané “narazenie” je predpokladám krčok maternice. Každá žena je individuálna a každej žene vyhovuje niečo iné. Aj o tom je “kompatibilita” partnerov. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Infekcie a ATB v tehotenstve

  , Autor: Sivka6523

  Dobrý den, som prvorodička 27.tt, bez nijakych subjektívnych ťažkosti som šla na kontrolu na poradňu kde mi gynekologička zistila skracujúci krčok maternice (1,4cm).. bola som neodkladne hospitalizovaná v nemocnici, prísny kludovy režim, po všetkých vysetreniach mi zistili infekciu ureaplasma urealyticum a streptokok agalacitae.. okrem magneziovych infúzii,tabliet a progesteronovych čipkov na udržanie tehotenstva mi nasadili ATB Lekoklar 2x 500mg p.o. A vaginálne Macmiror 1xvecer. Chcela by som sa opýtať či sú tieto infekcie rizikové “len” z hľadiska vyvolania predčasného pôrodu alebo mozu aj aktuálne poškodiť babatko v maternici? Tiež aky máte názor na tieto ATB, sú bezpečne pre plod?
  Ďakujem vopred za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, baktéria Ureaplasma urealyticum môže spôsobiť okrem pyelonefritídy (hnisavého zápalu obličky) aj uretritídu (zápal močovej rúry). U tehotných žien môže spôsobiť predčasný pôrod alebo spontánny potrat, preto je potrebné antibiotické preliečenie. Pozitivita na streptococcus agalactiae (GBS pozit.) pre plod v maternici nie je nebezpečný. Nebezpečný je v prípade nepodania antibiotík počas spontánneho pôrodu, prípadne dlhodobejšieho odtoku plodovej vody, pre jeho riziko vzniku novorodeneckej sepsy. Spomínané antibiotické preparáty môžete užívať aj počas tehotenstva. Na plod nebudú mať negatívny vplyv. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná, ktorí najlepšie poznajú všetky výsledky vyšetrení, nálezy, okolnosti a informácie a najlepšie sa Vám vedia v prípade nejasností vyjadriť.

 • Tvrdá hrčka v pošve

  , Autor: Mimi811111

  Dobrý deň, pred vyše mesiacom som si vnútri pošvy našla takú tvrdú hrčku na spodnej strane, skoro až úplne vzadu pošvy. Hrčka bola bezbolestná a každým dňom sa zmenšovala, tak som si myslela, že to hneď prejde ale odvtedy to bolo tak, že niekedy tam už skoro ani nebola a potom na druhý deň zrazu bola znovu celkom veľká a mierne sa menilo a aj miesto kde sa to nachádzala. Raz to bolo v predšie, raz v zadšie, niekedy mierne napravo ale väčšinou skôr naľavo. Objednala som sa preto na gynekologické vyšetrenie, lenže akurát 2 dni predtým to prešlo a nič tam nebolo, takže keď to pán gynekológ nevidel, nevedel mi a povedať čo by to mohlo byť. Spravil mi normálu preventívnu prehliadku, cez sono mi pozrel maternicu a vaječníky a hovoril že všetko tam je v poriadku, krčok maternice vraj tiež vyzerá v poriadku tak z toho zobral ster a čakám na výsledky, ale teraz sa tam znovu objavila tá hrčka a neviem, či mám ísť znovu na gynekologické vyšetrenie alebo čo robiť. Nemáte prosím aspoň nejakú predstavu čo by to mohlo byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nechcem spochybňovať Vaše schopnosti nahmatania si hrčky, ale kľudne môže byť, že si hmatáte krčok maternice. Neboli by ste prvá. Takto sa však naozaj nedá objektívne vyjadriť. Ak máte aktuálne ťažkosti, je potrebné sa ukázať gynekológovi, ktorý na základe vaginálneho vyšetrenia zistí možnú príčinu.