Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,050 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Canesten

  , Autor: Mooly

  Dobry deň pán doktor mam opakovane problém s mykózou som 5 mesiacov po pôrode no mam pocit ako keby sa mi každy mesiac vraciala, moja gynekologička mi predpisala polygynax a pimafucort masť, čo ma preliečilo no po mesiaci som to dostala opäť, nasadila som si canesten 6 dni + masť .Po použiti masti mam pocit jemneho palenia neviem či to mám použivať ďalej či je takato reakcia normálna.. ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúsiť si môžete realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si urobte dlhodobejšiu kúru vaginálnymi probiotikami. Ak je pálenie po užití Canestenu intenzívne, nepokračujte v aplikácii.

Podobné otázky

 • Výtok

  , Autor: Nika24

  Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Môj problém trvá už asi 3 týždne, najprv to bolo zvýšené množstvo výtoku bez zápachu,bez pálenia, bez svrbenia. Bol skôr riedky,biely. Pripisovala som to ovulácii. Neskôr sa výtok začal meniť na hustý a asi pred týždnom sa pridalo aj svrbenie. Bol to taký typický biely tvarohovitý výtok. Kúpila som si Canesten 6tbl.ktoré som dnes dobrala. Zlepšilo sa to ale mám pocit že to nieje na 100%. V minulosti som mala dobré skúsenosti s vaginálnymi tabletkami Gynimun. Mohla by som ešte pokračovať s týmito tabletkami?. Canesten som si dala včera večer takže neviem či to môžem kombinovať alebo radšej zopár dní počkať. Ďakujem veĺmi pekne za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o bakteriálnu vaginózu. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a aplikovať si vaginálne probiotiká. Vaginálne probiotiká si môžete aplikovať ihneď po skoneční liečby Canestenom. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie pošvy.

 • Ranky po styku

  , Autor: Lenka22

  Dobry den,
  cca 3mesiace po pohl.styku sa mi robia drobne ranky pri vstupe do posvy smerom ku konecniku. V aprili som podstupila konizaciu a odvtedy problemy zacali. Dnes mi obvodna lekarka povedala, ze mi v moci nasli kvasinky. Brala som aj canesten tabletu a krem, vyplach a vaginalne capiky na suchost posvy, nic nepomohlo. Pri pohl.styku sme skusali lubrigacny gel, ale aj nspriek tomu sa ranky vytvorili i ked menej. Boli aj dlhsie pauzy medzi pohl.stykom aby sa to zahojilo, ale vzdy sa to tvori. Co by ste mi odporucili?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúsiť môžete preparáty s obsahom kyseliny hyalurónovej. Vhodná by bola aj estrogénová masť. Je tiež potrebné zistiť, či sa nejedná o kožné ochorenie vulvy. Takto bez videnia nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Infekcia

  , Autor: Anika96

  Dobrý deň, pravdepodobne mám kvasinkovú infekciu aspoň si to myslím ... u gynekológa som bola predpísal mi macmirror krém no infekcia sa opätovne po 2 týždňoch opäť vrátila. Mám strašné nepríjemné svrbenie hlavne v noci. Neviete mi nejako účinne pomôcť? Termín u gynekológa mám až ďalší týždeň :/

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Obmedzte sladké jedlá. Kúpte si voľnopredajné vaginálne tablety, napríklad Canesten, a po ich doužívaní si realizujte kúru vaginálnymi probiotikami. Najúčinnejšie bude navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy a na základe vaginálneho nálezu predpíše skusmo vhodný antimykotický, prípadne kombinovaný antibiotický preparát.

 • Canesten mastička

  , Autor: Mufinka1987

  Dobrý deň,chcela by som sa opýtať či postupujem správne. Boli sme sa s dcérkou kúpať na kúpalisku. Zhruba po 3-4 dňoch som si všimla slabý bezfarebný nezapáchajuci výtok z pošvy ( dcérka má 4 roky ) a troška ju má červenú. Nesťažuje sa na bolesť, svrbenie. Natieram jej Canesten mastičkou,robím jej sedacie kúpele v repiku a kúpila som jej Lactacyd gril. Zvažujem kúpu ešte probiotík.
  Je to dostačujúce alebo by ste mi ešte niečo doporučili.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myslím si, že liečba je adekvátna. Čo sa týka probiotík, klasické probiotiká na pošvovú mikroflóru nemajú vplyv a vaginálne probiotiká, ktoré by boli vhodné, u štvorročného dieťaťa veľmi neviete použiť. Odsledujte to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností je v tomto veku vhodnejšie navštíviť pediatra, prípadne detského gynekológa.

 • Biely vytok

  , Autor: LaVra

  Dobrý deň, mám otázku, mám veľmi biely výtok, podbursko ma nebolí, pocit pálenia pri močeni mám len občas, nechcem čítať google a všetko okolo toho, konzistencia výroku je skôr taká hustejšia ale je toho naozaj veľa.. teraz už až tak nie ale asi dva týždne dozadu toho bolo vela.. skúšala som aj Canesten Gyn tabletu a masticku.. ale výtok síce je stále biely ale nie je ho az tak vela, napríklad pri pohlavnom styku občas cítim taký jemný pach.. bojím sa čo to môže byť viete mi poradiť prosím?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pošva aj za normálnych okolností produkuje sekrét, ktorý môže byť belavej farby. Nemusí sa jednať o patológiu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Skúsiť si môžete realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom. Odsledujte si to. Vhodná je aj kúra vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.