• problemy v tehotenstve 2

    , Autor: Dušana_1

    Pan doktor, dakujem za odpoved, ak aj ide o bakteriálnu vaginozu, ta sa neukáže na kultivácií ?
    ešte mi napadla jedna otazka, ked som si aplikovala gynazol, potom dva dni O.K., potom som mala vodnaty vytok (vyplavoval sa možno?), následne vela hustého bieleho výtoku (akoby krem cely vytiekol), potom druhy den vodnatý a potom zas biely, teraz odkedy si davam laktobacily, tak mam cez den raz vodnaty vytok. samozrejme citala som ze moze ist o predčasný unik plodovej vody (som v 19 TT) ale naozaj citim mokro na nohavickach len mozno raz cca denne a nemam to cely den a postupne (napríklad teraz sa aj pohybujem a podobne a sucho), myslite že je to dosledok gynazolu a laktobacilov ? stale pocitujem dyskomfort, take akoby neustále nutkanie na mocenie. ale moc odber negativny, kultivacia nic neukazala, minuly tyzden ma pred kultivaciou pozerali....dakujem

    Dobrý deň, áno, vodnatý výtok sa môže v tehotenstve, ale aj mimo neho, vyskytovať. Aj vaginálne aplikované preparáty môžu vytvárať po rozpustení vodnatý výtok. Ako som Vám už písal, skúsiť si môžete realizovať aj vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom. Ak boli kultivácie z pošvy a moča negatívne, vaginálne probiotiká si aplikujte dlhodobejšie. Ak bude dyskomfort pretrvávať, bude vhodné realizovať rozšírené mikrobiologické vyšetrenia na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.