Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,009 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Myóm

  , Autor: Samkovà

  Dobrý deň prajem mám jednu otázku moja mama stratila svoju krv bola v nemocnici 4 dni dali jej krv pustili ju doma našty jej na maternici myóm stále krváca vstedy krvácala 3 mesiace terás jeto už 10 deň veľmi sa oňu bojim

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť obvodného gynekológa, prípadne postupovať podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

Podobné otázky

 • Myom a tehotenstvo

  , Autor: Miška1002

  Dobrý deň, prosím vás o radu. Na preventívnej kontrole mi bol zistený myom o veľkosť 16mm. Mávam často problémy s vytokmi na ktoré dostávam vždy macmiror, ktorý na chvíľu pomôže ale vždy sa do mesiaca vrátia. Ďalší problém ktorý mám posledných 4-5 mesiacov je že vždy po športovej aktivite (beh, cvičenie) mám výtok s krvou. Mala som opradené brat askorutin ale nepomáha mi to, môže to súvisieť s mylnom? Plánujeme s priateľom bábätko, preto sa snažím preliecit čo sa týka vytoku, bude mať na otehotnenie a následne tehotenstvo negatívny vplyv tento myom? Ďakujem vopred za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od lokalizácie myómu. Ak myóm nie je v dutine maternice (tzv. rodiaci sa myóm), ale v stene maternice, či na povrchu maternice, takto lokalizovaný 16 mm myóm Vám nemôže robiť ťažkosti a nemá vplyv na prípadné tehotenstvo. Nepoznám však žiadne bližšie informácie ani okolnosti, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie mimo cyklus

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Mám 32 rokov, nerodila som. Moje problémy začali pred 3 rokmi, bolesťami krížov, podbruška, krvácaním mimo cyklu a výtokom. Bola mi odporučená operácia, nakolko som mala cystu na pravom vaječníku. Počas operácie mi odstránili cystu a jeden vajíčkovod. Moje problémy však pretrvávali, navyše som mala neustále aj výtok a dyskomfort, na ktorý mi nič nezaberalo. Robila som si časté výplachy a zrejme aj preto som po roku musela znova podstúpiť akútnu operáciu, kvôli hnisavej cyste na vaječníku. Počas operácie mi odobrali aj druhý vajíčkovod a ponechali mi len jeden vaječník a maternicu. Moje problémy však pretrvávajú. Menštruáciu som pred tým mávala silnú 7-8 dní, teraz mávam niekedy silnú so zrazeninami, že sa neviem pohnúť z domu a inokedy ùplne slabú. Okrem toho mávam krvácanie mimo cyklu, hlavne ak si zavádzam nejaké čípky a niekedy aj po styku. Stále pretrváva aj zapáchajúci hlienovitý výtok - užívam tyndaflor a lactofeel, ale keď si nedám čo i len jeden deň, zápach sa vráti. Mávam aj problémy pri močení - bolesti, pálenie, časté močenie. Bola som vyšetrená aj urológom - všetko v poriadku, odoslal ma aj na ct, kde na maternici bol pravdepodobne myóm - v dolnej stene hypodezny utvar vel. 10 mm. Inak všetko v poriadku. Na ten výtok už som vyskúšala všetko možné (doxyhexal, biesptol, betadine cipky, macmirror globule, entizol, canesten, lomexin...), nič z toho nepomohlo, niektoré ešte zhoršili problém. Skúšala som aj výplachy, rosalgin a clogin ale po posledných problémoch, už mám obavy. Prosím, čo by ste mi odporučili alebo ako by ste postupovali pri mojom probléme? Ďakujem za prípadnú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam ešte doplniť stery na vyšetrenie chlamýdií, mykoplaziem, ureaplaziem a trichomonas vaginalis, ktoré by mohli spôsobovať opisované ťažkosti. 10 mm myóm Vám ťažkosti spôsobovať určite nebude.

 • Myom

  , Autor: andrea-133

  Dobrý deň chcem sa spýtať
  20 mája som bola na mri kde mi bol zachytený myom viem o ňom roky mal 2cm teraz 4cm mávam dlhé krvácanie bola som s výsledkom u gynekologa ale on tam žiadny myom nevidí. Je to možné? Aká môže byť príčina.je umiestnený v kranialnej stene uteru a podla popisu s castami nekrozy.uz som vám raz o tom písala.lekar sa čudoval tiež ze to nevidí a objednal ma o mesiac.aky je váš názor. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je veľmi ťažké sa objektívne vyjadriť. Ak si Váš obvodný gynekológ nie je istý, prípadne má pochybnosti, môže Vás odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia.

 • Myom

  , Autor: andrea-133

  Dobrý deň,čo si myslíte o naleze mri.hypercellularizovany myom s cystickou event.nekrotickou časťou veľkosti 36×25mm. Treba podľa vás s tým niečo robiť.myom bol vždy rovnakej veľkosti 2cm.az teraz začal rast.mam 43 rokov.dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa nejedná o bežný myomatózny uzol. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, či nálezov, ani Vaše subjektívne ťažkosti, preto sa takto ťažko objektívne dá vyjadriť. Ak však došlo k progresii rastu a je prítomná aj ďalšia zložka myómu, je vhodné rozmýšľať nad operačným riešením. Preberte to s Vašim obvodným gynekológom.

 • Myóm na maternici

  , Autor: Trish23

  Dobrý deň pán doktor,
  čaká ma operácia - odstránenie myómu v nemocnici Agel v Šaci a chcela by som sa informovať, aká je priemerná dĺžka hospitalizácie pri laparoskopickej operácii. Myom má rozmer 31x30 mm. Mám 11 mesačného syna, ktorého kojím a dilemmu, či je nutné ho odstaviť alebo je možnosť nejakým spôsobom pokračovať v kojení. Ďakujem za Vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa budete cíti dobre a priebeh hospitalizácie bude bez komplikácií, štandardná dĺžka hospitalizácie sú 4 pooperačné dni. Nie je potrebné laktáciu zastavovať, prsníky si budete odstriekavať.