Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,050 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zvýšené CRP v tehotenstve

  , Autor: Andrea_001

  Dobrý deň pán doktor,

  mám na vás otázku ohľadom zvýšeného CRP v tehotenstve. Bola som hospitalizovaná v nemocnici kvôli krvácaniu. Chvála Bohu sa to stabilizovalo. Som v 30 + 3 tt. Po odbere mi bolo zistené zvýšené CRP aj pečeňové testy. CRP malo hodnotu 13,35.

  Po kontrolnom odbere už u môjho obvodného gynekológa sa opäť zvýšilo a CRP má hodnotu 17,4 a pečeňové testy sa znormalizovali. Gynekológ mi predpísal na zápal Monural 3 g. Nechápem, z čoho sa mi môže zvyšovať CRP. Necítim sa choro.

  Mám aj trombofilné mutácie a užívam každý večer Stadapyrin 100 mg na riedenie krvi. Môže sa užívať Stadapyrin 100 mg s Monuralom 3 g? Nebude to mať potom nejaké kontraindikácie?

  Ďakujem za vašu odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, CRP máte mierne zvýšené, príčin môže byť viacero. Ak Vám bol predpísaný Monural, predpokladám, že sa bude jednať o zápal močových ciest. Jednorázové užitie Monuralu nemá vplyv na Stadapyrin, ako ani opačne. Iba na základe opisu sa Vám však takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.