Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,651 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Ruzovy Vytok

    , Autor: renirudi988

    Dobry den prosim vas 11.6 sa stalo ze priatel si nedal pozor pri pohlavnom stiku a 16.6 my prisiel menzes mala som ho priblizne do 21.6 a vcera sa mi stalo ze druhi den mam takz rizovy vytok po moceni co to moze naznacovat robila som si aj tehotensky test pred 5dnami bol negativni

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, tehotenský test si budete robiť zbytočne, bude negatívny. Je skoro si realizovať tehotenský test, aj napriek okolnostiam. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak ste aj otehotneli, teraz s tým už aj tak nič neurobíte. Odsledujte si to.

Podobné otázky

  • Slabé krvácanie

    , Autor: Timea9

    Dobrý večer, chcela by som vás poprosiť o radu, som po druhom cisárskom reze, ubehlo 8 mesiacov z toho 4 mesiace som kojila. Potom som dostala hneď na to menštruáciu, odvtedy som jeden mesiac menštruáciu mala a jeden nemala. Na kontrole popôrodných steroch mi vyšla cytológia 2-3. Tento týždeň má čakajú opakovane stery po 6. Mesiacov. Lenže medzitým som začala minuly týždeň krvácať, bol to len ružový výtok, na další deň piatok zas nič a v sobotu zas len slabá krv najviac po toalete. Krv je svetlej až červenej farby. Doteraz to trvá a stále je to rovnaka slabá intenzita, bolesť podbrušku, krížov a citlivé prsníky. Tak som včera navštívila svoju gynekologičku, ktorá má vyšetrila a ani na ultrazvuku nevidela žiadny problém . Zobrala mi len stery. Je to už 12 dni a s niečim takým som sa ešte nestretla, vždy som mala silnú menštruáciu. Ďakujem za akúkoľvek radu.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, menštruačný cyklus môže byť po pôrode, aj u žien, ktoré už nekoja, nepravidelný. Celkom nerozumiem výsledkom cytológie, ale ak ste mali výsledok CIN II.-III, je potrebné zvážiť realizáciu konizácie. Určite je potrebné stery z krčka zopakovať. Príčin špinenia, či krvácania u Vás môže byť viacero, krvácať môžete z pošvy (napríklad pri poranení), z krčka, či z dutiny maternice. Takto bez poznania výsledkov vyšetrení, vaginálneho nálezu, ako aj ostatných informácií, či okolností sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak Vám už boli realizované kontrolné onkocytostery z krčka maternice, veľmi dôležitý je výsledok. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa vie najobjektívnejšie vyjadriť, v prípade potreby Vás vie odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia.

  • Špinenie

    , Autor: NikaDurdy

    Dobrý deň,

    Momentálne beriem gynoflor po liečbe premnoženého streptokoka (liečil sa macmirorom). Zobrala som už 6 tabliet a posledné dva dni mám vždy ale len doobeda keď sa mi vylučuje tabletka špinavý ružový až hnedý výtok. Môže to byz nejaké krvácanie z tabliet alebo len ovulácia, ktorá to spôsobuje? Už som v minulosti počas ovulácie aj krvacala a býva zväčša bolestivá. Ďakujem pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, môže sa jednať aj o ovulačné špinenie, prípadne zvyškami Macmiroru. Ružový výtok môže byť však spôsobený aj Gynoflorom. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Spinenie

    , Autor: Dianka223

    Dobrý deň. Mám PCOS. Menstruacia naposledy v júli (duphaston,clostylbegyt). Tento týždeň som začala mat bolesti ako pred menštruáciou ale prišlo len špinenie/ ružový výtok bez zapachu. Iné bolesti nemám. Lekárke sa neviem dovolat, pýtam sa len preto či mám mat obavy alebo ešte mám počkať. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, môže sa jednať o počínajúcu menštruáciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa a v prípade nejasností alebo ťažkostí ho navštívte.

  • Vnutromaternicove teliesko

    , Autor: lucia7

    Dobry den prajem.
    Chcela by som sa spýtať prosím vás, uz vyse roka mam zavedene vnutromaternicove hormonalne teliesko a momentalne druhy mesiac mam taky problem ze mimo cyklu mam ruzovy vytok. Minuly mesiac som bola kvôli tomu u gynekologa, robil mi aj cytologiu. Vysledky z cytologie boli 2-3 a ze o pol roka mam ist na opakovanu cytologiu a na vysetrenie na prítomnosť hpv virusu. Lenze problém z ruzovym vytokom mam aj dalsi mesiac a dost ma to obmedzuje. Gynekolog mi nasadil macmiror vaginalne tablety. Dost sa obavam aj tej cytologie 2-3, nakolko moja sestra pred rokom prekonala rakovinu prsnika (nebolo to sice geneticky podmienene, ale mam strach). Vedeli by ste mi poradiť prosim ako by som mala dalej postupovat? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, iba na základe Vášho opisu je ťažké sa takto objektívne vyjadriť. Ak sa však jedná o nález CIN II - III, je potrebné to ďalej riešiť na vyššom pracovisku, v nemocničnom zariadení, v zmysle realizovania konizácie.

  • Antikoncepcia

    , Autor: Juliajanufka

    Dobrý večer chcem sa spýtať že keď užívam antikoncepciu leverette a mala som slabo ruzovy vytok a 5 dní mi už mešká menštruácia

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie z vysadenia, či zo spádu hormónov. Špinenie je pomerne časté, môže sa vyskytovať. Krvácanie by sa v prípade tohto preparátu malo dostaviť počas užívania placebo tabliet. Niekedy však ku krvácaniu nedôjde, ale prejaví sa to v podobe krvavého výtoku. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.