Dobrý deň prajem ja sa chcem spýtať teraz pri cyt. Kontrole mi bol zistený virus LSIL trosku zmenené bunky na krcku chcela by som sa spytat ci je to velmi vazne, ci sa to da nejak liecit a co to pre mna znamena je to rakovina? Velmi sa bojim. Môže sa to vstrebat samo? Dakujem
Dobrý deň, LSIL nie je vírus, ale označenie pre prvý stupeň zmien buniek krčka maternice. Nejedná sa ešte o rakovinu. Najčastejšie je tento stav spôsobený infekciou HPV vírusov, ktorý sa dá zistiť vyšetrením u Vášho obvodného gynekológa. Tento prvý stupeň zmien buniek krčka maternice sa ešte vie aj spontánne upraviť a vyhojiť. Je potrebné cytologické vyšetrenie zopakovať o 6 mesiacov. Aplikujte si niektorý z preparátov - RegreSIL, DeflaGyn alebo Papilocare, ktoré napomáhajú pri úprave týchto bunkových zmien. Pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.
Dobrý deň, prekonala som zápal priedušiek, som v 10+6 tt a stále cítim ako keby bolesť v hrdle, niekedy ma ťahá aj na kašeľ, neviem si už rady, beriem aj C vitamín aj som skúšala sirupy a nič mi nepomáha, voda so soľou neprichádza do úvahy lebo sa s tým strašne dusim…neviete mi prosím poradiť čo by som ešte mohla skúsiť?
Dobrý deň, toto je skôr otázka pre všeobecného lekára, prípadne, čo sa týka voľnopredajných preparátov, otázka skôr pre lekárnikov, ktorí majú najväčší prehľad a skúsenosti s dostupnými a v tehotenstve vhodnými preparátmi. Na trhu je naozaj viacero cmúľacích pastiliek, sirupov, sprejov do hrdla, ako aj kvapiek proti kašľu, ktoré môžu aj tehotné.
Pekný deň prajem Pán doktor, chcela by som sa opýtať už 3 mesiac po sebe ma trápi vaginálna mykóza/ vaginóza neviem presne čo to je,ale prvý krát to bolo najhoršie vtedy som mala neskutočne svrbenie vagíny, opuch, tvarohový výtok, začervenanie, celkový diskomfot,preliečila som sa Canestenom gyn 1 deň a krémom, týždeň bol pokoj a posledný deň menštruácie to opäť začalo, príznaky boli oveľa miernejšie, opäť začal diskomfot, mierne svrbenie vagíny začervenanie ale tento raz výtok bol bielej mliečnej farby dajme tomu riedky, preliečila som sa Canestenom gyn 6 dní a krémom cca 10dni,po mesiaci keď som mala posledný deň menštruácie sa problém začal zas opakovať,presne posledný deň menštruácie som začala pociťovať diskomfort, začervenanie,mierne svrbenie a mliečny riedky výtok, intímne partie si umývam antibakteriálnym lactacydok,uz som sa objednala aj k svojmu gyn ale az o mesiac mal voľný najbližšii termín, už som zúfalá, plánujem zmeniť aj spodné prádlo,nosim stále tangá okrem menštruácia,pri menštruácii používam vložky always a kalíšok,moja otázka znie čím sa mam opäť preliečiť? akými liekmi kým sa dostanem k svojmu gyn a čo mám robiť do vtedy,kde môže byť problém? vďaka za odpoveď
Dobrý deň, pravdepodobne sa u Vás jedná o tzv. bakteriálnu vaginózu, teda poruchu vaginálnej mikroflóry. Skúste si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizujte aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami za účelom úpravy vaginálnej mikroflóry. Menštruačný kalíšok nie je úplne ideálna pomôcka, pri jeho používaní je vyššia pravdepodobnosť vzniku spomínanej bakteriálnej vaginózy. Skúste ho nepoužívať. Kúru vaginálnymi probiotikami si viete realizovať aj preventívne obmesiac. Vhodná je ich aplikácia aj po návšteve kúpalísk, bazénov, víriviek, sáun, mora, ako aj počas užívania antibiotík a aspoň sedem dní po doužívaní antibiotík.
Dobrý deň pán doktor, v moči mi zistili dve baktérie - Klebsiella pneumoniae a Enterococcus faecalis. V pošve mám Klebsiellu pneumoniae. Už mám štvrte antibiotiká a neviem sa tej Klebsiella zbaviť, mávam aj problémy pri močení. Je možné, že si to môžeme s partnerom prenášať aj pri pohlavnom styku? Je potrebné aby išiel na vyšetrenie k urologovi? Je vôbec riešenie dávať do seba také množstvo antibiotik? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Dobrý deň, ak sa jedná o urologický problém, je to otázka pre urológa. Nie za každých okolností je potrebné opakovane užívať antibiotiká, ktoré môžu spôsobiť ako vedľajší účinok vaginálnu infekciu vplyvom potlačenia pošvovej mikroflóry. Ak ste už boli opakovane preliečovaná antibiotikami a nález v moči pretrváva, vzhľadom k tonu, že máte klinické ťažkosti, je potrebné sa zamyslieť nad príčinou pretrvávania infekcie. Či je Dana antibiotická liečba citlivá, či nie je prítomná rezistencia na dané antibiotiká. Predpokladám aj oslabenie imunitného systému. Okrem antibiotickej liečby sú aj iné možnosti. Napríklad sa dá z kultivácie urobiť autovakcína. Vhodné je aj upraviť jedálniček, konzumovať veľa surovej zeleniny a ovocia, piť 100% brusnicový džús, užívať klasické probiotiká, hlavne Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium bifidum, vaginálne probiotiká obsahujúce Lactobacillus vaginalis (Döderlein), kyselinu listovú, B-complex. Niekedy je vhodná lokálna liečba vaginálnymi antibiotikami Macmiror, inokedy je vhodné preliečiť celkovo systémovými antibiotikami. Závisí to aj od výsledkov citlivosti danej baktérie na antibiotiká z výsledkov kultivácie. Keďže nepoznám ďalšie bližšie informácie, výsledky vyšetrení, či nálezov, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť.
Dobrý deň! Pišem ohladom mojej sestri.
Ma dve deti a už je to 10 rokov čo porodila. Od posledneho pôrodu ma menštruačné problémy. A otehotnieť sa jej nedarí.
Jej gynekológička jej dava stale do okola duphaston a ked vynechá užívanie duphastonu tak jej ms cyklus dlhodobo trva. 2 x mala kiretaž/zákrok . A od minuleho mesiaca užívala archemilkovy čaj 2xdenne od 1dc do 14dc (do ovulacie) a od 16dc užívala 2x denne duphaston tabletky a od vtedy ju bolia vajecniky a menzes nikde. Samozrejme predtým než nepila archemilkovy čaj menzes mala pravidelny (s duphastonom ) Test je negatívny a menzes meska viac než 2 týždne po užívaní duphastonu. Moja otázka je že aky mate na to nazor vy alebo čo by ste odporučili?
Dobrý deň, príčin neplodnosti môže byť viacero. Aj napriek opisu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, USG nález, ani ďalšie okolnosti, či informácie, vek, ... Je otázne, či sestra vôbec ovuluje. Je potrebné realizovať pre začiatok hormonálny profil na 3. a 18. deň menštruačného cyklu, vyšetriť AMH (zásobu vajíčok), realizovať USG vyšetrenie, v prípade negatívnych výsledok realizovať hematologické, endokrinologické, genetické, či imunologické vyšetrenie. Takto sa Vám naozaj neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak nie je sestra spokojná so starostlivosťou aktuálneho obvodného gynekológa, má právo ho zmeniť.
Dobrý deň,
Prosím o radu:
moja mamina má 80 rokov, problém, ktorý ju trápi je prolaps, resp. prepadnutá maternica. Zatial trpí nepríjemným tlakmi v podbrušku, pri sedení má pocit, že na niečom sedí, alebo že jej niečo „vypadáva “ z pošvy, výtok z pošvy, niekedy zápcha. Lekár ju posiela na operáciu, plastiku maternice. Prosím o radu, či je to v takomto veku je potrebná operácia, či môžu vzniknúť nejaké iné ďalšie problémy... čo by ste poradili? ďakujem ANNA z Košic
Dobrý deň, žena môže mať opisované ťažkosti prakticky v ktoromkoľvek veku, samozrejme sa prolaps maternice vyskytuje najmä u starších žien, kedy dôjde k “únave materiálu”. Ak je už maternice pred vonkajšími rodidlami, je len otázka času, kedy sa operácia stane nevyhnutnosťou. Pri prepadnutej maternici dochádza často k vzniku ďalších problémov, najmä s močením a stolicou. Rovnako tak je potrebná hygiena ťažko realizovateľná, čo so sebou prináša ďalšie ťažkosti. O riziku vzniku dekubitu ani nehovoriac, čo môže časom viesť ku vzniku až sepsy. Nevidel som však nález, ani nepoznám ďalšie informácie, či okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam postupovať podľa odporúčaní obvodného gynekológa a navštíviť indikačnú poradňu v nemocničnom zariadení, kde sa vyjadria k možnému operačnému riešeniu a ďalšiemu postupu.
Pre skvalitnenie poskytovaných služieb používame cookies. Ďalším pokračovaním prehliadania na portáli
súhlasíte s Pravidlami používania
portálu MAMA a Ja.
Prihlás sa na odber newsletter
Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: