Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,599 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Pozityvny test

    , Autor: Michaela1994

    Dobrýdeň.mam taky problém minulý mesiac som mala menštruáciu 1.5. do 5.5. Snažíme sa o ďalšie dieťa.menzes mi chodí pravidelne takže mi mal prísť 1.6.ale neprišiel.skusila som tehotensky test a ten ukázal slabú čiarku druhu.na druhý deň mi stále neprišli tak som skúsila si spraviť ráno a ešte aj poobede a boli tam zase dve čiarky prvé dva testy mali také slabšie ale tretí už mal silnejšiu tu druhu.v ten deň som bola na Sone prsníkov tak som využila situáciu a keď som išla dat výsledky môjmu gynekológovi tak s povedala ze mi mešká druhý deň a mam pozitívne test.vysetril ma ale nevidel tam nič.zobral krv ale ani podľa výsledkov krvi niesom tehotna.potom už 3.6.som dostala aj menzes.velmi silne bolesti mam a tak nechápem tie pozitívne testy preco mam keď tehotná niesom.dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, tehotenské testy môžu byť aj falošne pozitívne a to vo viacerých prípadoch, preto nie je jedno, kedy si žena tehotenský test realizuje. Aj počas ovulácie môžete mať pozitívny tehotenský test. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.