• Eucerococcus faecalis

    , Autor: Ivik1407

    Dobrý deň bol mi zistený eurokok a nasadené atb unasyn len mi teda nikto nepovedal ci aj partner to mohol odo mňa chytiť a ci aj on musí ist na výter a brat atb so mnou? Nechcem aby sme si to po mojom vyliečení vymieňali

    Dobrý deň, enterococcus faecalis je baktéria, ktorá sa bežne nachádza v tráviacom trakte. Do pošvy sa dostáva najčastejšie zanesením, nesprávnou hygienou alebo praktizovaním análneho a vaginálneho styku. Ak partner nemá žiadne ťažkosti, nie je potrebné ho preliečiť. Nejedná sa o sexuálne prenosné infekčné ochorenie. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Po antibiotickom preliečení odporúčam realizovať aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami.