Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,001 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Myom

  , Autor: andrea-133

  Dobrý deň,čo si myslíte o naleze mri.hypercellularizovany myom s cystickou event.nekrotickou časťou veľkosti 36×25mm. Treba podľa vás s tým niečo robiť.myom bol vždy rovnakej veľkosti 2cm.az teraz začal rast.mam 43 rokov.dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa nejedná o bežný myomatózny uzol. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, či nálezov, ani Vaše subjektívne ťažkosti, preto sa takto ťažko objektívne dá vyjadriť. Ak však došlo k progresii rastu a je prítomná aj ďalšia zložka myómu, je vhodné rozmýšľať nad operačným riešením. Preberte to s Vašim obvodným gynekológom.

Podobné otázky

 • Myom a tehotenstvo

  , Autor: Miška1002

  Dobrý deň, prosím vás o radu. Na preventívnej kontrole mi bol zistený myom o veľkosť 16mm. Mávam často problémy s vytokmi na ktoré dostávam vždy macmiror, ktorý na chvíľu pomôže ale vždy sa do mesiaca vrátia. Ďalší problém ktorý mám posledných 4-5 mesiacov je že vždy po športovej aktivite (beh, cvičenie) mám výtok s krvou. Mala som opradené brat askorutin ale nepomáha mi to, môže to súvisieť s mylnom? Plánujeme s priateľom bábätko, preto sa snažím preliecit čo sa týka vytoku, bude mať na otehotnenie a následne tehotenstvo negatívny vplyv tento myom? Ďakujem vopred za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od lokalizácie myómu. Ak myóm nie je v dutine maternice (tzv. rodiaci sa myóm), ale v stene maternice, či na povrchu maternice, takto lokalizovaný 16 mm myóm Vám nemôže robiť ťažkosti a nemá vplyv na prípadné tehotenstvo. Nepoznám však žiadne bližšie informácie ani okolnosti, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hcg

  , Autor: andrea-133

  Dobrý deň bola som u lekára pretože namiesto menzes som mala len spinenie.hcg malo hodnotu 1.posledny styk .5.8.vsetky testy negatívne.sliznica nízka.lekar mi povedal ze je to hraničné.a moze to byt len zaciatok tehotenstva.ale podľa mňa uplne nereálne keďže sliznica ma byt vysia pri tehotnosti a pri dátume styku by som už predsa mala nejaké príznaky.problem s menzes mam dlhšie skôr si myslím ze idem do prechodu.mam 43 rokov...a ešte mam 2 myomy veľkosti 3 a 4cm.taktiez mi povedal ze mam ranku na krčku.. deti už teda neplánujem.aky je váš názor...dik

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali posledný pohlavný styk 05.08.2022 a beta HCG realizované toho času je negatívne (negatívna hodnota beta HCG je do 5 mIU/ml), tehotná nie ste. Ak mala menštruácia slabú intenzitu, nie je dôvod to riešiť. Myómy sú vedľajším nálezom, nespôsobujú slabé krvácanie, ale práve naopak, intenzívne krvácanie. Čo sa týka ranky na krčku, takto bez videnia nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Myomat, He4

  , Autor: Mia22

  Dobrý deň, mám N. Myomat uteri, hladina He4 - 113,4,, cytologia bola v poriadku. Odoslali ma na onko gynekológiu, nakoľko mi chcú vyoperovat myomat. Mam 53r som už v menopauze, je to až také zlé? Hladina He4 vraj môže byť v norme v mojom veku do 140ml
  Chcrla by som radšej počkať a o pol roka urobiť nový odber. Co si myslite vy? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie okolnosti, USG nálezy, ani výsledky ďalších vyšetrení, iba na základe opisovaného výsledku sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. HE 4 je onkomarker, ktorý sa využíva pri podozrení na nádor vaječníka. Dôležité sú výsledky aj ďalších onkomarkerov, ako Ca 125, ale hlavne ROMA indexu. Odporúčam postupovať podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Vajecniky

  , Autor: ludka

  Dobry den Pan doktor

  Chcem sa spytat ci sa da nahmatat zväcseny vajecnik v bruchu. Totiz ked lezim na pravom boku tak si citim v bruchu hrcku alebo uzlinu ako sa zacina panva. Neviem ci to moze byt vajecnik alebo nie. Bola som aj u gynekologicky ale ona povedala ze mam vsetko v poriadku. Je to neprijemne a neviem uz kam mam ist s tym za akym lekarom .

  Dakujem za odpoved

  Ludmila

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, ak je žena chudšia a vaječník zväčšený, dá sa nahmatať aj cez brucho. Rovnako tak si viete nahmatať aj maternicu, ako aj prípadné myómy na nej. Ak bolo gynekologické vyšetrenie negatívne a všetko bolo v poriadku, nemyslím si, že sa jedná o gynekologický problém. Doplnil by som chirurgické vyšetrenie. Iba na základe Vášho opisu sa Vám však neviem takto bližšie objektívne vyjadriť.

 • Myóm

  , Autor: Samkovà

  Dobrý deň prajem mám jednu otázku moja mama stratila svoju krv bola v nemocnici 4 dni dali jej krv pustili ju doma našty jej na maternici myóm stále krváca vstedy krvácala 3 mesiace terás jeto už 10 deň veľmi sa oňu bojim

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť obvodného gynekológa, prípadne postupovať podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.