Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,819 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Otehotnenie

  , Autor: Mooly

  Dobrý deň pán doktor,
  Chcela by som sa spýtať či je bezpečné otehotnieť pár dni po dobratí atb. Polygynax.
  Ďakujem

Podobné otázky

 • Cievna malformácia na stene uteru

  , Autor: Simona 1

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či môže byť problém pre otehotnenie a donosenie podu cievna malformácia na stene maternice? Predstavuje nejaké riziko vzniku komplikácii?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, závisí od typu cievnej malformácie, ale nemusí to predstavovať zásadný problém pre otehotnenie, či donosenie plodu. Ak sa o probléme vie, dá sa embolizáciou odstrániť ešte pred tehotenstvom. Viac by Vám o tom vedeli povedať cievny chirurgovia. Nepoznám však konkrétny nález, ani výsledky a ďalšie informácie, preto Vám neviem poskytnúť relevantné informácie.

 • Zápal vaječníkov

  , Autor: Vladka11

  Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať, či môže zápal vaječníkov ohroziť skoré tehotenstvo (či môžu vzniknúť nejaké komplikácie, potrat..). Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak by boli podmienky na otehotnenie nevyhovujúce, tehotenstvo by sa neudržalo alebo by ste s najväčšou pravdepodobnosťou ani neotehotneli. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, či výsledky vyšetrení, ako ani USG nález, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Opakovane výtoky

  , Autor: Miška1002

  Dobrý deň, chcem sa spýtať aký vplyv mozu mať časté výtoky na otehotnenie a potom na pripadne tehotenstvo. Mám problém s opakovanými vytokmi, ktoré vždy preliecim macmiror/Polygynax a potom aj probiotikami ale vždy sa mi vrátia. Snažíme sa o dieťa a preto sa bojím či to nebude mať nejaký negatívny vplyv.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pošva aj za normálnych okolností produkuje sekrét. Nemusí sa jednať o patológiu. Pri opakovaných výtokoch, ktoré sa Vám nezdajú je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie realizovať rozšírené mikrobiologické výtery na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy, či trichomonas vaginalis. Ja sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Myom a tehotenstvo

  , Autor: Miška1002

  Dobrý deň, prosím vás o radu. Na preventívnej kontrole mi bol zistený myom o veľkosť 16mm. Mávam často problémy s vytokmi na ktoré dostávam vždy macmiror, ktorý na chvíľu pomôže ale vždy sa do mesiaca vrátia. Ďalší problém ktorý mám posledných 4-5 mesiacov je že vždy po športovej aktivite (beh, cvičenie) mám výtok s krvou. Mala som opradené brat askorutin ale nepomáha mi to, môže to súvisieť s mylnom? Plánujeme s priateľom bábätko, preto sa snažím preliecit čo sa týka vytoku, bude mať na otehotnenie a následne tehotenstvo negatívny vplyv tento myom? Ďakujem vopred za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, záleží od lokalizácie myómu. Ak myóm nie je v dutine maternice (tzv. rodiaci sa myóm), ale v stene maternice, či na povrchu maternice, takto lokalizovaný 16 mm myóm Vám nemôže robiť ťažkosti a nemá vplyv na prípadné tehotenstvo. Nepoznám však žiadne bližšie informácie ani okolnosti, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Po kyretazi

  , Autor: Lucia7933

  Dobry den,

  mam otazku, od kedy je povoleny pohlavny styk po kyrazi? (zatial stale nebol)
  Kyretaz bola po missed abortion v 10tt.
  o 3 dni to bude uz 6 tyzdnov od zakroku.
  Prva menstruacia uz bola, kontrola po nej taktiez kde moja Dr. potvrdila ze vsetko je v poriadku.
  A este sa chcem opytat na pouzivanie tamponov pri dalsej menstruacii, je to uz bezpecne?
  alebo sa este odporucaju vlozky ako pri 1.menstruacii?

  Dakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pohlavný styk mať môžete, dávajte si však pozor na otehotnenie. Môžete používať aj tampóny.