Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,438 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vyter a vysledky

  , Autor: Bb92

  Dobry den,

  Chxela by som sa opytat momentalne som v 32tt, tyzden mam problem ze mavam spinenie, nie stale. Raz bolo tiho viac no na pohotovosti nic nezistili akurat ze male je v poriadku a mohla som ist domov, o tyzden sa to opakovalo, kontaktovala som opat moju lekarku, na dalsi den sa zopakovalo spinenie a tak som sla na kontrolu k dr. Vsetko pozrela, vraj je to v poriadku a nevie dosledok spinenia, jedien nejaka bakteria a tak zobrala ster, pre istotu mi predpisala vaginalne tablety jedny na preliecenie a jedny probioticke. Dnes prisli vysledky no neviem ci su dobre ci zle. Aeróbna kultivácia:
  Nález: Corynebacterium sp
  Nález: Lactobacillus sp.
  Kultivácia na kvasinky:
  Nález: Negatívny
  Kultivácia na G.vaginalis:
  Nález: Negatívny

  Strasi ma hlavne ten nalez s bakteriami, su nebezpecne pre babatko? A ako sa to prenasa? Vacsinou som len doma :/

  Dakujem za skoru odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa výsledkov je kultivačný nález negatívny. Vykultivované baktérie sú normálnou súčasťou vaginálnej fluóry. V prípade ťažkostí sa môže nasadiť vaginálna liečba napríklad Polygynaxom, prípadne si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Tým, že je v pošve prítomný aj laktobacilus, by sa mala vaginálna flóra udržať v rovnováhe. Príčin špinenia môže byť viacero, nemusí sa jednať iba o gynekologický problém. Môže sa jednať aj o krv v moči, prípadne z konečníka v prípade napríklad hemoroidov. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.