Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,599 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Vulvovaginitída a liečba bez efektu

    , Autor: tinaW

    Dobrý deň, už 8 rokov trpím hustým žltým výtokom, posledné 2 roky sa k tomu pridal aj vaginálny diskomfort (pálenie, rezanie, bolesti podbruška) spojený so zhoršením výtoku. Kultivácie (aj mykoplasma/ureplasma/chlamydia) negatívne. Ph v pošve neustále zvýšené 7 a viac. Mala som: Macmiror, Polygynax, Fluomizin, Dalacin, Gynazol, Lomexin - všetko strielané na slepo, keďže kultivácie boli vždy negatívne. Do toho neustále probiotiká ako Gynimun (orálne aj vaginálne) a celá škála voľnopredajných produktov na nastolenie rovnováhy + Gynoflor po každej liečbe od Dr - Ph stále zvýšené, výtok a diskomfort stále prítomný. Mám za sebou 2 zamlčané potraty (1x kyret, 1x tabletka) - ktorým sa ani nečudujem, keďže som gynekologicky zjavne neni v poriadku. Urológia + Imunológia v poriadku. Otázka znie, aké diagnostické metódy na odhalenie možnej infekcie je ešte možné použiť okrem kultivácií? Aké vyšetrenia by ste ďalej odporúčali, popr. postup liečby. Ďakujem vopred za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, na základe opisu u Vás boli realizované kultivačné, ale aj mikrobiologické vyšetrenia. Ešte by som doplnil výter na trichomonas vaginalis, prípadne zopakoval mikrobiologické vyšetrenia na sexuálne prenosné ochorenia. Skúsiť môžete dlhodobejšiu liečbu vaginálnymi probiotikami. Vplyv má aj strava, skúsil by som vylúčiť jedlá s vysokým obsahom cukru.