• Laktobacilóza

    , Autor: Nemám prezývku123

    Dobrý deň, nedávno som písala ohľadom problému so zeleno žltým výtokom. Robila som si výplachy cloginom čo výtok zmiernilo ale iba na veľmi krátku dobu. Boli mi odporučené aj probiotiká no tie mi výtok zhoršili. Kultivácie sú vždy negatívne. Tak som sama usúdila že mám asi premnožené laktobacily. Výplachy sódou bikarbónou mi prvý krát dosť pomohli, no po pohlavnom styku alebo menštruácii sú naspäť. Bez vložiek denne neviem fungovať. Teraz som po mesiaci skúsila výplachy sódou zase ale mám pocit že účinkujú menej. Týždeň som si ich robila každý deň. Asi som to prehnala no nezaberá to aj tak tak ako by malo. Zelený výtok to zmierni len na chvíľu. Teraz som si výplach robila večer, ráno som už mala na nohavičkách priehľadný zmiešaný so zelenou. Čítala som niečo o amoxicilíne. Je to dlhodobo účinné? Môže sa stať že sa laktobacily stali odolné voči sóde? Alebo mám výplachy realizovať dlhodobo? Ako sa laktobacilóza diagnostikuje? Ďakujem za odpoveď, som z toho už tak nervózna že neviem spávať a gynekologička moc ochotná nie je :(

    Dobrý deň, zelený výtok nie je spôsobený laktobacilózou. Dôležité je aj to, či je výtok penivý alebo nie a či zapácha alebo nie. Ak boli základné kultivačné vyšetrenia negatívne, odporúčam doplniť rozšírené výtery z krčka maternice na mykoplazmy, chlamýdie, ureaplazmy, trichomonas vaginalis, prípadne ďalšie pohlavne prenosné ochorenia. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Na základe výsledkov rozšírených výterov sa určí ďalší postup, prípadne nasadí potrebná liečba.