• Svrbenie v pošve

    , Autor: Linda3908

    Dobrý deň.
    Mám problém, nie je to nič vážne, len pri poslednej menštruácii (mesiac dozadu) som dostala silné svrbenie, ktoré ale prešlo po 3 dňoch, použila som Canesten krém. Ale odvtedy sa to vracia takým štýlom, že väčšinou ráno to je najintenzívnejšie, nie je to nič, čo sa nedá vydržať, ale je to nepríjemné. Tiež ráno, počas močenia, cítim nepríjemný tlak ku koncu potreby, čo je ale tiež len ráno. Inak počas dňa sa svrbenie neprekáža a ani nijak ho nie je cítiť. Neviete čo s tým môže byť? Alebo že či sa to nedá nejako liečiť, zbaviť sa toho?

    Ďakujem

    Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Skúsiť si môžete realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom, následne si môžete skúsiť realizovať kúru vaginálnymi probiotikami na úpravu mikroflóry pošvy. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí však bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám môže realizovať výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie a prípadne predpísať potrebnú liečbu.