Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,082 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Poradit

  , Autor: nela-78

  Dobrý deň vám prajem chcela som sa opýtať bola som na mamografii mám výsledok mám Fertilny typ hutná aj hrubšia žľaza ďakujem za odpoveď pekný deň prajem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jedná sa o normálny nález predpokladám primeraný Vášmu veku.

Podobné otázky

 • Výtok

  , Autor: Lala500

  Dobrý deň, po ukončení šestonedelia mám stále žltý výtok, ktorý mi spôsobuje svrbenie a pálenie. Lekár mi urobil aj výter, no bol negatívny. Použivala som Macmiror complex, no nejako to nepomohlo. Viete mi poradiť čo to môže byť, resp. ako to liečiť?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Ak bol klasický kultivačný výter negatívny, je vhodné realizovať rozšírené výtery na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis. Realizujte si vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a nasaďte si aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami.

 • Štípanie hrádze

  , Autor: kristina-6

  Dobrý deň, chcem sa opýtať dlhšie trpím problémom že ma štipe hrádza a mávam na nej malé trhlinky. S priateľom používame dostatok lubrikantu keďže pri používaní antikoncepcie trpim suchosťou. Stalo sa mi že som si len pri cvičení rýchlejšie čupla a zacítila stipanie. Viete mi poradiť či sa to dá nejako liečiť?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o infekciu alebo kožné ochorenie. Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskanie menstruacie

  , Autor: Renka10

  Dobry vecer Pan Doktor mam otazku ak my mozete poradit meska my menstruacia posledna bola 30jula 2022 a od vtedy ju nemam 11 dny my meska mam citlive bradavky ale len na dotik prsia ma nebolia dnes som si kupila tehotensky test HCG je tam moznost ze by som teraz mohla bit tehotna dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň menštruácie. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie si urobte tehotenský test alebo navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Rada

  , Autor: Mija33

  Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť, môj gynekológ mi predpísal lieky Entizol vaginálne tablety ale aj na užívanie mne aj pre partnera. No on ich odmieta užívať že veď je zdravý, ako mu to vysvetlit? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, sú isté ochorenia, ktoré sa prenášajú pohlavným stykom a vôbec sa nemusia prejaviť u mužov. Ale ak ostanú nepreliečení, pri pohlavnom styku sa infekcia opäť prenesie na Vás, vy opäť dostanete liečbu a takto to pôjde dookola. Ak to partner nevie pochopiť, navštívte s ním Vášho obvodného gynekológa.

 • HPV 68 pozitiv

  , Autor: Denka40

  Dobry deň ..vyšiel mi pozitív HPV 68 a pred pol rokom nie …partnera som nemenila tak by som sa chcela informovať ci je pravdepodobne že som HPV 68 už mala alebo že som ho dovtedy od partnera nedostala …a druha otázka že mám odporučené ockovanie a deflagyn …ale na vakcíne nepíšu že je účinná aj na typ 68…ci sa mýlim ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, HPV 68 patrí do skupiny vysokorizikových typov HPV vírusov. Nemuseli ste mať v minulosti HPV, došlo u Vás napríklad k poklesu imunity a organizmus si nedokázal poradiť s HPV. Ak už ste pozitívna na HPV 68, máte už proti tomuto typu vytvorené protilátky. Aj keby vakcína proti HPV bola účinná proti typu 68, už keď raz človek bol infikovaný týmto typom HPV, organizmus už má vytvorené protilátky a vakcína je proti tomu typu neúčinná. Gardasil 9 sa podáva na ochranu pred ochoreniami spôsobenými ľudským papilomavírusom (HPV) typu 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 a 58. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.