Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,082 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zápal močových ciest

  , Autor: Marrimay

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať čo mohlo zaviniť zápal močových ciest po pohlavnom styku. Pohlavný styk sme mali spolu už asi 5-krát no až po 6 som dostala zápal. Taktiež máme pohlavný styk stále s ochranou, takže si nemyslím, že by to mohla byt nejaká infekcie z jeho strany. So sexuálnym životom sme obaja začali len teraz nedávno. Ako by sa tomu v budúcnosti dalo predísť? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, začiatkom pohlavného života dôjde k viacerým zmenám v osídlení pošvového prostredia, ako aj celkovo pošvového vchodu. U ženy je ústie močovej rúry veľmi blízko pošve, takže prestup infekcie nie je vôbec náročný. Skúste si realizovať pravidelné kúry vaginálnymi probiotikami, dôležitá je samozrejme aj hygiena. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Gynekologické problémy

  , Autor: daska-2

  Dobrý deň prajem. Chcem sa spýtať odvčera chodím stále a často na malú potrebu a bolí ma v podbrušku také kŕče a včera ma pichalo ešte v chrbtici. Pohlavný styk som mala naposledy v máji a odvtedy mám stále každý mesiac špinenie z vynechania tabliet antikoncepcie. Môže to byt zapáľ močových ciest? Pri močení nemám ani pálenie ani bolesť. Tehotenský test je zbytočne si robiť? Ďakujem za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na základe opisu mi to príde ako zápal močových ciest. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie tehotenstvo nepredpokladám. Je vhodné vyšetriť cievkovaný moč. Odporúčam tiež dostatočný pitný režim, urologický čaj. V prípade, že Vám budú nasadené antibiotiká, v závislosti na preparáte treba myslieť na používanie doplnkovej hormonálnej antikoncepcie (kondómu) počas užívania antibiotík.

 • Zvýšené CRP v tehotenstve

  , Autor: Andrea_001

  Dobrý deň pán doktor,

  mám na vás otázku ohľadom zvýšeného CRP v tehotenstve. Bola som hospitalizovaná v nemocnici kvôli krvácaniu. Chvála Bohu sa to stabilizovalo. Som v 30 + 3 tt. Po odbere mi bolo zistené zvýšené CRP aj pečeňové testy. CRP malo hodnotu 13,35.

  Po kontrolnom odbere už u môjho obvodného gynekológa sa opäť zvýšilo a CRP má hodnotu 17,4 a pečeňové testy sa znormalizovali. Gynekológ mi predpísal na zápal Monural 3 g. Nechápem, z čoho sa mi môže zvyšovať CRP. Necítim sa choro.

  Mám aj trombofilné mutácie a užívam každý večer Stadapyrin 100 mg na riedenie krvi. Môže sa užívať Stadapyrin 100 mg s Monuralom 3 g? Nebude to mať potom nejaké kontraindikácie?

  Ďakujem za vašu odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, CRP máte mierne zvýšené, príčin môže byť viacero. Ak Vám bol predpísaný Monural, predpokladám, že sa bude jednať o zápal močových ciest. Jednorázové užitie Monuralu nemá vplyv na Stadapyrin, ako ani opačne. Iba na základe opisu sa Vám však takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť v podbrušku

  , Autor: Eris

  Dobrý deň, posledné dva dni pociťujem slabšiu pichľavú bolesť na začiatku močenia. Po gyn.stránke necítim problémy. Pred niekoľkými týždňami som bola aj na gyn.vyšetrení aj so sono vyšetrením. Vsetko bolo ok. Pri pretrvávaní problémov , samozrejme , navštívim urologa, chcem sa však opytat, či pri vyšetrení a USG vidí gynekológ aj močový mechúr. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, vidíme aj močový mechúr. Na USG však nevidíme prípadný zápal močových ciest. Odporúčam pitný režim, aspoň 2-3 litre tekutín denne, urologický čaj. Pri pretrvávaní ťažkostí je potrebné vyšetrenie cievkovaného moču a urologické vyšetrenie.

 • Bolesti pri moceni a tehotenstvo

  , Autor: Lovel58

  Dobry den, cca 3den mam palivy pocit pri malej potrebe. Neustale mi treba cikat. Pravdepodobne si myslim ze mam zapal mocovych ciest... lenze stvrtok idem lekarovy na vysetrenie tehotenske, vysetri ma aj tak? Alebo mi prelozi termin? Ked to bude pretrvavat do stvrtka tak mu to oznamim. Uzivam urosept caj aj cmulacie tablety ale zatial ziadna ulava.. dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, gynekológ Vás vyšetrí, treba mu však povedať, že máte urologické problémy. Bude vhodné realizovať aj urologické vyšetrenie, vyšetrenie cievkovaného moču a následne v prípade potreby nasadiť liečbu.

 • Nepravidelná menstruacia

  , Autor: Emsss

  Dobrý deň, mám 18 rokov a gynekologický problém v podobe nepravidelnej menštruácie. Menstruacia mi nechodí každý mesiac, ale niekedy len každé dva alebo tri. Niekedy sa mi dostaví iba hnedý zapáchajúci výtok. Ale tento mesiac trvá tento hnedý výtok už dva týždne a do toho pred týždňom začalo sem tam aj krvavé spinenie ale velmi slabé. Pred cca troma týždňami som mala jemný zápal močových ciest. Moze tento hnedý zapáchajúci výtok signalizovať aj vaginalny zápal? Alebo sa jedna čisto o menštruačné spinenie?

  Co sa týka nepravidelného cyklu, pred rokom som bola na vyšetrení, kde mi lekár povedal ,že do 18 by sa to malo ustáliť, ale stále to je rovnake ako predtým. Mám nízku váhu, stresujúci životný štýl a nepravidelný spánok, cvičím často silové tréningy s vysokými váhami. Strava tiež nie je ukazkova. Môžu byt práve toto naozaj dostatočne príčiny pre nepravidelnú menštruáciu?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, najmä stres, životný štýl, fyzická aktivita, stravovanie, … Všetky z Vami uvedených okolností majú vplyv na menštruačný cyklus a jeho neprsvielenosť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.