• Mykóza pred pôrodom

    , Autor: Erika0409

    Dobrý deň prajem,

    Pán doktor chcem sa opýtať som v 40tt (konkrétne 39+3) a spustila sa mi mykóza. Nakoľko pôrod môžno očakávať každým dňom chcem sa informovať, či v prípade rozbehnutia pôrodu nemôže mykôza nejak ublížiť bábatku a či si môžem aspoň na pár dní nasadiť tabl. macmiror (ústne). Žiadne komplikácie nemám.
    (Opýtala by som sa to svojho gynekológa, no je na dovolenke a do poradne v nemocnici mám ísť až o 4 dni)

    Ďakujem a prajem pekný deň.

    Dobrý deň, kľudne si môžete aplikovať Macmiror aj vaginálne, ak máte iba tabletky na perorálne užitie, môžete užívať aj tie. Lokálne si môžete aplikovať voľnopredajný Canesten krém, či Candibene tabletky. Kvasinky dieťa, ani tehotenstvo v posledných dňoch, či týždňoch pred pôrodom neohrozujú. Platí to rovnako i pre liečbu vaginálnej mykózy antimykotikami.