Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,029 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Trhlinky

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Mám taký dlhodobý problém, že sa mi na vonkajsich rodidlach robia drobne ale aj vacsie trhlinky, dokonca aj v okoli konecnika a medzi polkami. Neustale mavam svrbenie, hlienovity, lepkavy biely vytok, ale aj bolesti v podbrušku a krížoch. Kvoli bolestiam som už absolvovala dve operácie, prvý krát mi odoperovali cystu a vajíčkovod. Druhý krát som už mala cystu hnisavú, horúčky, vysoké crp, takže ďalšia operácia - akútna, zobrali mi aj druhý vajíčkovod + vaječnìk. Takže už mám len maternicu a jeden vaječník. No moje bolesti sú úplne rovnaké, vôbec mi to nepomohlo + neustále tie trhlinky a svrbenie. Pár krát sa už odo mňa nakazil aj partner, mal na penise červené vyrážky akoby. On sa však vždy vyliečil do 2 týždňov. Boli sme preliečení na ureaplasmy, 20 dní doxyhexalom. Ostatné kultivácie som mala opakovane negatívne, aj na sexuálne prenosné ochorenia, ako trichomoniáza, chlamýdie atď. Sem tam sa tam vyskytol nejaký streptokok, dostala som na to nejaké lieky typu fluomizin, macmiror... no moje problémy to absolútne nevyriešilo. Najhoršie bolesti mám ráno po rannom vycikaní. Teraz som prišla na to, že na to svrbenie mi dobre zaberá regresil gel-krem. Mam aj oslabenu imunitu, na kroru som viac krat brala injekcie ale bez vysledku a mam aj alergie a atopicky ekzem. Brala som aj lieky na alergiu dlhodobo, ale tiež mi to na uvedený problém nepomáha. Neviem už čo robiť. Či navštíviť dermatovenerológa alebo čo by ešte mohlo pomôcť. Za každú prípadnú radu budem nesmierne vďačná.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, doplnil by som ešte vyšetrenie na HPV, či sa nejedná o HPV infekciu. Niektoré typy HPV vírusov môžu spôsobovať podobné ťažkosti. Podľa mňa u Vás zohráva významnú úlohu aj oslabená imunita. V krajnom prípade sa dajú aplikovať aj kortikosteroidné maste, ktoré by lokálny nález zlepšili. Takto je veľmi ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Štípanie hrádze

  , Autor: kristina-6

  Dobrý deň, chcem sa opýtať dlhšie trpím problémom že ma štipe hrádza a mávam na nej malé trhlinky. S priateľom používame dostatok lubrikantu keďže pri používaní antikoncepcie trpim suchosťou. Stalo sa mi že som si len pri cvičení rýchlejšie čupla a zacítila stipanie. Viete mi poradiť či sa to dá nejako liečiť?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o infekciu alebo kožné ochorenie. Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Ranky na sliznici vaginy

  , Autor: Patra

  Dobrý večer pán doktor !
  Prosím o radu mam bolesti v oblasti mechúra a bolesť pri sexe ( pálenie, štípanie ) aj po ňom. A dnes som si objavila trhlinky prosím čo by ste mi odporúčali z lekárne ? Beriem aj antikoncepciu a momentálne sa mi nedá ísť k lekárovi, bolesti už pretrvávajú dlhšie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vyšetreniu u gynekológa sa nevyhnete. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, aplikovať si Canesten krém a realizovať si kúru vaginálnymi probiotikami. Počas liečby je potrebné dodržiavať abstinenciu pohlavného styku. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí ďalší postup.

 • Problem po sexe

  , Autor: laura73

  Pekny den.
  v poslednej dobo som bola velmi vycerpana a unavena nemala som chut na styk ale naprik tomu sme sa milovali s partnerom bola som suchá bolo to trosma neprijemne a od vtedy ma stipe pri pošvového vchodu a vnutornych pyskoch pri vchode opuch neni zacervenane neni . s coho by to mohlo byt co si na to mozem dat

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Môžete mať drobné trhlinky, či odreninky. Odsledujte si to. Odporúčam pár dňovú pohlavnú abstinenciu. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesti a kŕče

  , Autor: __lindusqua__

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať… Pred pár dňami som mala sex s partnerom a začala som pri ňom z ničoho nič strašne krvácať… Neskôr som si všimla, že mám malú ranku z vnútornej strany vagíny… No zrazu som začala mať nesmierne bolesti popri močení, akoby kŕče vnútri pošvy tak silné, že sa na ne budím počas noci a aj na dotik to nesmierne bolí… Prosím nevedeli by ste mi poradiť čo by to mohlo byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je sa veľmi ťažké bližšie objektívne vyjadriť. Môže sa jednať o trhlinky steny pošvy spôsobené pohlavným stykom. Spomínané štípanie pri močení môže značiť rozvíjajúci sa zápal močových ciest. Odsledujte si to. Odporúčam dostatočnú hydratáciu, aspoň 2 litre denne, urologický čaj, do pošvy si môžete aplikovať vaginálne probiotiká. Dodržujte aspoň 7 dní pohlavnú abstinenciu. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Ranky, trhliny

  , Autor: Veroika

  Dobrý deň
  Už dlhú dobu mám problém že v okolí posvi sa mi robia drobné ranky ktoré nepríjemné stipu. Vyskúšala som veľa veci ako cicatridina čapíky,cicatridina masť, lalugen masť, vaginálne probiotiká, orálne probiotiká, wobenzym, sedací kúpeľ z myšieho chvosta, krém macmiror od mojej gynekologicky ktorý vôbec nezabral, rosalgin, Canesten, jenamazol, olej z pupalky dvojročnej,tbl z pupalky dvojročnej,betadine, bylinné čaje, vitamín C a už ani neviem čo všetko... Moja gyn o tomto probléme vie ale mám pocit že nevie prečo ho mám. Dokonca som si sama kúpila test na určenie bakteriálnej alebo kvasinkovej infekcie žiaden výsledok... Obraciam sa s prosbou o pomoc na fórach , poradniach ale žiadnej odpovede sa nedočkám. Ženy, ktoré opisujú rovnaký problém tvrdia že je to mykóza ale ja žiadne iné problémy nemám žiaden výtok nič... Vytery neukázali nič ani výsledky moču... Teraz som už dlhšiu dobu tieto ranky nemala bola som taká šťastná a myslela som si že to nadobro skončilo , ale nestalo sa tak po nechranenom pohl styku a vlastne už počas neho som cítila že ta ranka je tam zas ale to neznamená že tieto ranky mám od pohlavného styku, preto že tie ranky sa mi tvoria hoc kedy ako sa im zachce... Budem rada za každú vašu radu, skúsenosť už si neviem rady ďakujem vám!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je veľmi tažké sa takto bez videnia nálezu a poznania súvislostí a všetkých okolností bližšie objektívne vyjadriť. Príčin môže byť viacero. Neviem, či sú ranky a trhlinky v pošve, či len v okolí pošvy na pyskoch, alebo mimo vstupu do pošvy. Treba vylúčiť aj chlamýdiovú infekciu. S pohlavným stykom to môže tiež súvisieť, pri mechanickom trení môže dôjsť k vzniku praskliniek, napríklad pri poruche kolagénu. Môže sa jednať aj o autoimunitné ochorenie, kolagenózu. Rovnako treba vylúčiť cukrovku, ako aj kožné ochorenie. Skúsiť môžete čapíky Intimo Help, Beliema Expert Intim krém, prípadne aj Aviril zásyp. Opakujem ale, že príčina nemusí byť vyslovene gynekologická a takto sa objektívne vyjadriť sa nedá.