• Dalacin V

    , Autor: katka246

    Dobrý deň, som cca 2,5mes po pôrode. Po pôrode som mala iba 1 kozmetický steh na hrádzi, a pociťovala som mierne svrbenie tam dole, pripisovala som to hojeniu. Rána je už dávno zahojena a svrbenie stále pretrváva, nie je to silné svrbenie ktoré by ma veľmi obmedzovalo, niektoré dni si ho ani neuvedomim, niektoré dni len trochu. Na kontrole po 600nedeli som to spomenula Dr ktorá sa zatvarila trochu prekvapene, asi preto ze viditelne tam dole nebolo nič podozrivé a predpísala mi Dalacin V ze ak bude svrbiet, mam si dat. S kvasinkami skúsenosť mam a preto som si takmer istá ze kvasinky to nie sú. Výtok mam mierne zltkasty (niekedy obyčajný biely) bez výraznejšej arómy. Užívam ATK Zlynda a dojčím. V pribalovom letáku Dalacin som sa dočítala ze sa jedna o antibioticku masť a nemá sa užívať počas dojčenia,to ma celkom zneistilo. Môže byť ten zltkasty výtok z ATK alebo si radšej dat ten Dalacin na par dni? Je OK pri dojčení? Tiež som čítala že po jeho užívaní môže byť problém s kvasinkami, čo si v takom prípade potom môžem kúpiť na kvasinky? Ďakujem

    Dobrý deň, v období kojenia, navyše ak užívate jednozložkovú hormonálnu antikoncepciu, sa žltkastý výtok môže vyskytovať. Nemusí sa jednať o kvasinkovú infekciu, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Skúsiť si môžete realizovať kúru vaginálnymi probiotikami na 10 dní. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.