Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,482 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Špinenie

  , Autor: Lauruskad

  Dobrý den já by som sa chcela poradit 7.1 sme malí s priatelom styk nechráněný 15.1 som malá spinenie 2 dní hnědé spinenie až také do Čierna mensturaciu som mala dostat 21.1 no zatial nic myslíte že to je v poriadku alebo to možne byt tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk, sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Príčin špinenia však mohlo byť viacero. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Dysfunkčné hyperproliferačné endometrium

  , Autor: veroniquesk

  Dobrý deň.
  Koncom októbra som bola na hysteroskopii a odstraňovaní polypu z tela maternice. Tiež mi robili kyret endocervixu. Vo výsledku histológie mi vyšlo zo vzorky endometria a polypu: "Endomerium so žliazkami v pokročilej proliferácii, čo zodpovedá 12-14 dňu menštruačného cyklu". Záver: Najskôr dysfunkčné hyperproliferačné endometrium." V čase zákroku som mala 6.-7. deň menštruačného cyklu. Chcela by som sa opýtať, čo znamená "dysfunkčné hyperproliferačné endometrium" a či ďalej nasleduje nejaká liečba. Môžete mi to, prosím Vás, bližšie vysvetliť, keďže na internete píšu "všeličo". Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jedná sa o zväčšenie sliznice dutiny maternice ako dôsledok hormonálnej nerovnováhy. Nepoznám však žiadne výsledky vyšetrení, onkocytológie bližšie informácie, vek, ani okolnosti, pre ktoré bol zákrok realizovaný, preto je ťažké sa Vám takto objektívne vyjadriť. Ak nemáte žiadne ťažkosti a zákrok ste realizovali iba vzhľadom k náhodnému USG nálezu polypu dutiny maternice vrámci preventívnej prehliadky, nie je potrebná žiadna liečba. Ak nie sú vo výsledkoch histológie prítomné žiadne dysplastické zmeny, či atypie, stačí realizovať pravidelné gynekologické prehliadky. Ak sa však u Vás vyskytovalo nepravidelné špinenie, či krvácanie a preto bol zákrok realizovaný, je možné zvážiť hormonálnu liečbu. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám vie najobjektívnejšie vyjadriť.

 • tehotenstvo alebo iny problem?

  , Autor: Lucka1994

  Dobrý deň,

  poslednú menštruáciu som mala 3.11 ( cca 2-3 dni)- cyklus cca 29-31 dni .
  Posledný styk 13.11 a dni predtým ( neberiem HAK, prerušovaná metóda)
  Od 14.11 som bola chorá doma, prechladnutie- dutiny.
  Od asi 18.11-19.11 ma doteraz dosť výrazne bolí pod bruško + je extrémne nafúknuté ( ovela viac ako pred ocakavanou menstruaciou) , iné ťažkosti špinenie, vytok, bolest prs, bolest pri moceni- nemam.
  Neviem či to môžem pripisovať tehotenstvu, dnes ráno 25.11 som si robila digi test clear blue- negativ, z ranneho mocu.
  Neviem ci mozem mat iny gynekologicky problem a kedy pripadne vyhladat lekara, pretoze som sa mala dat zaockovat prvou davkou vakciny proti HPV, ktoru mam uz kupenu, bolo mi to odporucene, kedze mam problemy, len v tejto situacii neviem co somnou moze byt a necitim sa 100% v poriadku.
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia! Príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vo všeobecnosti platí, že ak sa necítite úplne v poriadku, očkovanie je vhodnejšie odložiť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Kyretaz

  , Autor: Dia18

  Dobrý deň , 18.11 som absolvovala kyretaz z dovodu MÁ v 7 tt ..Dnes tj 21.11 som bola u gynekologičky , vzali mi odbery na HCG , pozrela sono , chcem sa opýtať či 70 mm veľkosť maternice , 33 mm jedno vajíčko a 36 mm druhé vajíčko sú v poriadku , nepovedala nič , nepýtala sa ani na krvácanie ani bolesti , sem tam cítim ešte mierne bolesti ako keby zťahy maternice a veľmi slabo krvacam ( skôr niečo ako vytok ) .. 28.11 mi kázala prísť na ster . Je to štandardný postup že po kyretazi sa robí ster ? Koli čomu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, kontrolné USG po výkone má zmysel realizovať najskôr po 14. - 21. dňoch od výkonu, prípadne až po skončení najbližšej menštruácie. Spomínané parametre sú v norme. Čo sa týka steru, neviem, o aký druh steru sa jedná. Ja ho nerobím, neviem, aký dôvod vidí Váš obvodný gynekológ. Špinenie sa môže vyskytovať do 7 dní od výkonu, bolesti menstruačného charakteru môžu byť ešte pár dní po výkone. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie počas ovulacie

  , Autor: Jarkvas

  Dobrý deň nachádzam sa v 20dni môjho cyklu tri dni pred koncom ovulácie a zažívam krvácanie ako počas menstruacia nie silne ale krv je červená na začiatku ovulácie som mala hnede spinenie. Tehotná som neni test bol negatívny. Nikdy aa mi toto wste nestalo je to vporiadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať aj o ovulačné krvácanie. Takto sa Vám však neviem objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Kedy sa počíta prvý deň menštruácie

  , Autor: Enywhey_Flower

  Dobrý deň, chcem sa spýtať kvôli nastávajúcemu IVF. Dnes som dostala menštruáciu, ale je to len slabulinké špinenie (skôr do ružova). Prvý deň menstruacie mam počítať už aj dnes alebo od zajtra?
  Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste začali špiniť už dnes, prvý deň menštruácie máte dnes. Postupujte podľa odporúčaní lekárov centra asistovanej reprodukcie.