• Resekcia ovarii

    , Autor: Jika

    Dobrý deň, som 10 dní po sekcii. Pri čítaní prepustacej správy som spozornela pri tomto: Grav terminalis, GBS+,TU ovarii 1.dx susp fibrom, Výkon: SC abdominalis transperitonealis supracervicalis transverza sec Geppert, LPT sec Pfannestiel, resectio ovarii 1.dx.. Patologické výsledky - predmet vyšetrenia: TU ovarii 1. dx, Záver: fibrom ovaria, loziskovite ektopická decidua, bez iných podstatnejsich zmien. Pri diagnozach bola uvedená okrem iných aj D39.1. Ak rozumiem, pri sekcii sa zistil fibrom na vajecniku a nasledne sa cast vajecnika odstranila? Pre mna, ak je to tak, je to prekvapenie, nikto mi o tomto ukone nic nepovedal pocas celej doby hospitalizácie, nemala som vedomost o nejakom fibrome. Ďakujem

    Dobrý deň, áno, podľa opisu je to presne tak, ako ste napísali. Pri cisárskom reze bol zistený tumor na pravom vaječníku, takže bol odstránený a odoslaný na histológiu s negatívnym výsledkom. Neviem sa Vám k tomu bližšie vyjadriť.