• Mäkký krčok

    , Autor: Ann320

    Dobrý deň prajem,
    som v 30tt a na poslednej poradni mi bolo povedané, že už mám mäkký krčok maternice. Neskrátený od začiatku (cca 3-4 cm nepamätám si presne), vonkajšia a vnútorná bránka zavretá, plod hlavičkou nenalieha. Cervikálne skóre som mala 2.
    Hrozí mi predčasný pôrod?
    Z čoho zmäkol môj krčok, keď ešte v 28tt bol tuhý?
    Beriem magnerot, aké opatrenia ešte odporúčate?

    Dobrý deň, krčok maternice v priebehu tehotenstva dozrieva. Ak bol vaginálny nález v poriadku, dĺžka krčka je v norme a nie je prítomné vnútorné otváranie krčka maternice, nemusíte sa obávať. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Ak Vám okrem MagneROTu nebolo odporúčané nič viac, asi je všetko v poriadku.