Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,851 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Duphaston

  , Autor: Filomena

  P.doktor..beriem duphaston 10 dní...ale dostala som menzes po 7 dňoch užívania...na 8 deň ..p.dotor mi povedal ak dostanem počas užívania..tak treba prerušiť branie duphastonu...môžte mi vysvetliť...prečo sa to nemusí dohrať ...ďakujem..beriem ho pol roka ...mam50 rokou...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užívate Duphaston za účelom spravidelnenia menštruačného cyklu a menštruáciu ste dostali, nie je nutné dobrať zvyšné dve tabletky Duphastonu. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach ho kontaktujte.

Podobné otázky

 • Spinenie

  , Autor: Dianka223

  Dobrý deň. Mám PCOS. Menstruacia naposledy v júli (duphaston,clostylbegyt). Tento týždeň som začala mat bolesti ako pred menštruáciou ale prišlo len špinenie/ ružový výtok bez zapachu. Iné bolesti nemám. Lekárke sa neviem dovolat, pýtam sa len preto či mám mat obavy alebo ešte mám počkať. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o počínajúcu menštruáciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa a v prípade nejasností alebo ťažkostí ho navštívte.

 • Duphaston

  , Autor: MonkaMon

  Dobrý deň, beriem Duphaston na úpravu cyklu (pôvodne som mala krátky 21 dňový). Teraz beriem 3 mesiac Duph. od 16-25 deň a potom prisla menstruácia. Tento mesiac som začala brat Duph a na 22 deň som dostala silné bolesti a špinila teda predpokladam ze ide o menzes. Je to prosím bežné dostat menzes aj počas užívania? Prípadne, ako pokračovať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, menštruácia sa môže dostaviť aj napriek užívaniu Duphastonu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností ho vyhľadajte.

 • Vajecniky

  , Autor: Filomena

  Môžu ma bolieť vaječníky keď užívam duphaston..bolia ma iba vtedy...dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, bolesti v podbrušku patria medzi vedľajšie účinky Duphastonu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Duphaston + Euthyrox 50

  , Autor:

  Dobrý deň,

  môže sa prosím kombinovať duphaston s euthyrox 50? Mám konečne super výsledky z endo tak sa bojím či ich duphaston nemôže zhoršiť.
  Druha otázka, snažíme sa o tehotenstvo a ovulujem na 22 deň, ale o 4 dni nato už spinim až krvacam tak mi môj Gynekolog dal tento liek ale povedal že ho mám nasadiť od 15-25 dna. Keď som sa pýtala či mi to nezablokuje ovulaciu povedal že nie. Je to takto správne nemám to nasadiť až na 23 deň po ovulácii?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte kratší menštruačný cyklus a posunutú ovuláciu, bez úpravy cyklu môže byť s otehotnením problém. Aj napriek nasadeniu liečby sa Vám však cyklus neupraví za mesiac. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Vitex

  , Autor: Filomena

  P.doktor myslíte..že by sa dal vitex jahňací užívať miesto duphastonu...keďže obsahuje progesterón...alebo miesto neho...máte stým nejaké skúsenosti..dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, určite by som neporovnával extrakt z rastliny so syntetickým hormonálnym preparátom. Spomínaný doplnok výživy sa dá používať doplnkovo, nenahradzoval by som ním však liečbu.