• Zamlčaný potrat

    , Autor: Eris

    Dobrý deň. Kvôli MA (7tt) idem o pár dni na kontrolu ku gynekológovi a následne asi na kyretaz . Krvnu skupinu mam B Rh - . Nakoľko ma lekár teraz dovolenku, bolo mi povedané , ze ak sa do kontroly samo spustí krvacanie , do 72 hodín od spustenia masívneho krvácania si mam ist dať pichnúť Rhophylac, ktorý mi bol vydaný. Včera mi začalo slabé krvacanie len s miernymi krcami ako pred menzesom. Prosím Vás o radu, či sa 72 hodín ráta od prvej čerstvej krvi alebo od masívneho krvácania, ktoré zatiaľ nenastalo. Vopred ďakujem za radu.

    Dobrý deň, ak máte potvrdený Missed Ab, kyretáži sa myslím si nevyhnete. Anti-D (Rhophylac) sa štandardne aplikuje až po kyretáži. Pri len začínajúcom špinení si zatiaľ anti-D neaplikujte.