Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,029 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Polyp

  , Autor: odstránený používateľ

  Dobry den. Dakujem za skoru odpoved. Este by som sa chcela spitat ze ci by som nemohla brat nejake vitaminy? Co by ste mi odporucili po hysteroskopii a kyretazi polypu? A pohlavny stik po tomto zakroku kedy by ste odporucali? Ako som spominala operacia bola 26.11. Mojho dr. Som sa zabudla opitat. Nemam ziadne tazkosti. A prvu menstruaciu po operacii len ocakavam. Dakujem vam velmi pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nemáte žiadne ťažkostí, nie je nutné užívať žiadne špeciálne vitamíny. Neviete to do budúcna ovplyvniť. Pohlavný styk je vhodné obmedziť aspoň 2 týždne od zákroku. Menštruácia po výkone by sa mala dostaviť po 4. - 6. týždňoch.

Podobné otázky

 • Neustávajúce krvácanie z polypov?

  , Autor: Kofciatko

  Dobrý deň, 5.7.som mala poslednú menštruáciu, od 15.7. znovu slabo krvácam, nepomohla injekcia ani noretistheron. Pridal sa mi k tomu bakteriálny zápal maternice, na ktorý mi naslepo dal doktor po telefóne Suprax. Minulý utorok som bola na kontrole, pretože teploty neustupovali, bolesti boli síce znesiteľné, ale nedá sa povedať, že by som sa cítila dobre. Až na moje požiadanie lekár urobil odbery a výtery (šiesty deň brania ATB). Zápal maternice podľa výsledkov spôsobila uroplazma. ATB beriem ďalej (dnes 12ty deň). Cítim sa dobre, ale krvácanie neprestáva a podľa môjho lekára ho spôsobujú polypy v maternici - mám ich tam dva, 8mm a 9mm (našiel ich v apríli na preventívke, takto veľké - dovtedy mi nijaké problémy nespôsobovali). Naozaj môžu polypy v maternici spôsobovať takto dlhotrvajúce krvácanie (nie je silné, ale nie je to ani "len" špinenie). Polypy mi doktor vyberie, ale dohodli sme sa na október. To budem až do operácie pomedzi menštruáciu denno - denne krvácať? Je to normálne? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, polypy v dutine maternice môžu spôsobovať nepravidelné, nadmerné a dlhotrvajúce krvácania. Bude vhodné ich odstrániť vrámci jednodňovej chirurgie. Samozrejme, ak bude krvácanie a ťažkosti pretrvávať, zákrok bude potrebné realizovať aj skôr.

 • Bolesť v pravom podbrušku

  , Autor: Žužu32

  Dobrý deň, dlhodobo ma trápi bolesť v pravom podbrušku a v slabinách, podľa dr. je všetko v poriadku.. Podľa CT (kt.
  bolo doplnené neurológom ) mám zväčšený pravý vaječník + vynechal mi cyklus (doteraz pravidelný ale vždy spojený s krvácaním uprostred cyklu)
  Môžu mať bolesti v boku priamy súvis zo zväčšením vaječníka? Alebo je to vplyvom polypcystyckých ovarií?
  Žiadne ďalšie vyšetrenia doplnené nemám, zatial, info na googli radšej nehľadám, radšej sa informujem takto, keďže k mojej dr sa dostanem až o dva týždne.
  Vďaka za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iba na základe opisu sa Vám takto neviem objektívne vyjadriť. Samozrejme, bolesti v pravom podbrušku môžu súvisieť s prípadnou patológiou na pravom vaječníku. Ak je vedľajším nálezom CT nález na vaječníku, je potrebné realizovať aj vaginálne palpačné vyšetrenie, ako aj gynekologické USG vyšetrenie, prípadne realizovať vyšetrenie krvi na vybrané onkomarkery. Na základe výsledkov sa následne určí ďalší postup.

 • Špinenie mesiac po hysteroskopii

  , Autor: Jaweria

  Dobry deň volám sa Katka ..a 10.1.2022 mi bola robená hysteroskopia nakoľko som mala polypi v maternici...o 5 dní neskôr som dostala menzes po hysteroskopii..od 9.2 špinim a to mám dostať menzes okolo 16.2...ten istý problém som.mala aj predtým zákrokom preto my odporučili hysteroskopiu no ako vidím ako keby sa nič nezmenilo ... opäť pred menzesom špinim naozaj dlho ...sex po hysteroskopii som mala po 3 a pol týždni. Po zákroku...myslíte si že mesiac po hysteroskopii je normálne špiniť už niekoľko dní??? Ďakujem... PS...vraj polypi som nemala v maternici ale v kanáli krčka maternice


  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dňom zákroku u Vás začal nový menštruačný cyklus, bez ohľadu na to, v ktorom dni cyklus ste pred zákrokom boli. Teda deň zákroku si trebalo rátať ako prvý deň menštruácie. Po zákroku je špinenie 7 - 10 dní v poriadku. Ďalšia menštruácia sa po zákroku dostaví po 4. - 6. týždňoch, takže sa u Vás aktuálne môže jednať o štandardnú, prvú, menštruáciu od výkonu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Polyp

  , Autor: ladvinka

  Dobrý večer pán doktor. Pred pár dňami mi v nemocnici odstránili polyp z maternice. Nekrvacala som,len som trochu spinila. Chcela by som sa Vás opýtať,že kedy mi príde menštruácia. Chodila mi pravidelne šiesty deň v mesiaci. Či tento zákrok mi to niako ovplyvní a posunie alebo čo. A ešte by som chcela vedieť,kedy by som mohla začať cvičiť. Cítim sa dobre. Ďakujem za odpoveď. Pekný zvyšok večera.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bola u Vás okrem polypektomie realizovaná aj kyretáž, menštruácia sa štandardne dostaví o 4 - 6 týždňov od výkonu. Ak už nekrvácate, ani nešpiníte, môžete začať s pravidelným cvičením.

 • Cytologia 2

  , Autor: Matikk

  Dopĺňam otázku - cytologia - krčok nezakrvacal po použití kefky na cytologiu, ale už pred tým asi len pri kontakte s iným instrumentariom/prstom -neviem, preto aj lekár skonštatoval už na začiatku že krčok je zjavne citlivý a niečo sa tam deje, a že teda zjavne pri styku pri mechanickom dráždení krváca tiež krčok. Ukázal mi aj tú krv, a myslim ze až nasledne odoberal vzorku.. doteraz ma vždy len upozornil že po preventivke môžem trošku špiniť... Plus dodal že sliznica pošvy nevyzerá byť podráždená ani nič podobné aby som krvácala pri styku odtiaľ. Mám stáleho partnera 4 roky a nič významné sa v sexe nezmenilo, aby som posledné 3 mesiace pri styku spinila aby ma zrazu zakaždým poranil..preto tie obavy, že kde je príčina..
  Nerodila som ešte.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek doplneniu informácií Vám viem odpovedať rovnako. Treba vyčkať výsledky cytologického vyšetrenia. Ak bolo USG vyšetrenie v norme, sliznica je nízka, a v dutine sa nevyskytuje žiaden podozrivý polyp alebo niečo iné, čo by mohlo vysvetľovať zašpinenie, je možné do budúcna porozmýšľať eventuálne o hysteroskopii, pri ktorej by sa kamerou pozrel kanál krčka a dutina maternice. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.