• Problém s prsnikmi

    , Autor: Mysiatko

    Dobrý deň, mam problém s prsnikmi. Min. mesiac ma začali okolo ovulácie bolieť, boli úplne navrete na dotyk bolestivé, dokonca mi z prsníka vytekalo mlieko z laveho, z pravého niečo tmavé(iba pri mechanickom tlaku)Mám za sebou 2 sekcie, deti majú 10 a 8, obe boli kojene.Nekojim cca 5 rokov.Samozrejme som bola u gyn. odobral krv na prolaktin-vraj bol v norme, taktiež sa podaril ster, ale iba z laveho prsnika z pravého, kde išlo niečo tmavé sa ster nepodaril, resp. Už nič nevytekalo. Sono prsníka tiež v poriadku. Prsniky boli akoby plne mlieka. Uľavilo sa mi až po spustení menštruácie a to 25.11.. Teraz opäť ovulácia a prsniky začínajú byť bolestivé/navrete. /Prsniky boli citlivé aj po skončení menštruácie, ale menej./ Prosím o info aké ďalšie vyšetrenia by boli vhodné, prípadne čo si dať na úľavu. ANTK neberiem. Prsniky min. o číslo väčšie a bolestivé. Zatiaľ nemám pocit, že by sa tvorilo mlieko, ani nic nevyteka, každopádne uvidím do spustenia menštruácie. Vopred ďakujem za radu

    Dobrý deň, ak sa jednalo o patologicky výtok z prsníka, netreba to podceňovať. Vylúčiť treba aj infekciu, nepoznám výsledok kultivácie, ani výsledky ostatných vyšetrení, hormonálny profil, zápalové parametre, či prípadne onkomarkery. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vhodné by bolo realizovanie vyšetrenia v mamárnom centre, kde by sa Vám vedeli najobjektívnejšie vyjadriť a určiť ďalší postup.