• Krvácanie z krčka maternice

    , Autor: jana888

    Dobrý deň, mojim problémom je krvácanie z krčka maternice po pohlavnom styku alebo pri tlačení na stolicu. Výsledky cyto a HPV sú negatívne. Nedávno som bola na expertnej kolposkopii, kde bol záver Erozívna kontaktne krvácajúca chronická cervicitída. Bol mi predpísaný krém Dalacin a následne aplikovať po dobu 3 mesiacov vag. čípky Cicatridina. Bola mi odporučená aj konizácia krčka, tejto sa však obávam, chcela by som totiž otehotnieť a obávam sa možných negatívnych následkov. Krvácanie sa stále objavuje, avšak vždy to pozorujem len v druhej polovici cyklu, po ovulácii. Myslíte, že to môže mať nejaký súvis? Máte nejaké skúsenosti s liečbou tohto problému? Ďakujem.

    Dobrý deň, podľa opisu je u Vás jasná príčina krvácania. Bola Vám odporúčaná aj navrhnutá možná liečba, či postup. V niektorých prípadoch sa musí realizovať konizácia, nemusí byť rozsiahla, niekedy stačí povrchová LEEP konizácia. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.