Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,800 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • trichomoniáza

  , Autor: Nina2

  Dobry večer mam žltozeleny vytok je možné že keď ho mam tak sa nemusí jednať o trichomoniázu? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, nemusí sa jednať iba o trichomoniázu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • trichomoniáza

  , Autor: Nina2

  Dobry večer pán doktor myslím si že mám trichomoniázu. Co mam robiť? Je to neco vážne? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, trichomoniáza patrí medzi najčastejšie parazitárne ochorenie pošvy, ktoré sa šíri nechráneným pohlavným stykom. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nemusí sa však jednať o trichomoniázu. Pri gynekologických ťažkostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení stanoví ďalší postup, či nasadí potrebnú liečbu.

 • Výtok

  , Autor: jana-9

  Dobrý deň. Už dlhšiu dobu (cca 2 roky ) trpím na výtok. Výtok je vo veľkom množstve že stále musím nosiť intímky. Skúšala som to bez nich ale raz za deň sa objaví. Je mliečny žltej farby. Niekedy žlto-zelenej. Nemám žiadne ťažkosti žiadne svrbenie, pálenie ani bolesti. V zime vo februári som bola v nemocnici na 5 cm cystu ale tá po mesiaci zmizla a myslela som si že s tým zmizne aj výtok. Pár krát som mala zápal močových ciest ale aj to sa zmiernilo. Bola som stále u gynekológa kvoli výtoku. Robil mi normálne kultivácie ktoré boli negatívne. Tak som ho požiadala o bakteriálne kultivácie, pretože som si myslela že mam ureu alebo mykoplazmu. Keď prišli výsledky lekár mi povedal že je všetko negatívne a že na ten výtok si musím zvyknúť. Priateľ žiadne problémy nemá len pár krát si zvyknem všimnúť že má na spodnom prádle take fľaky ako po čírom alebo mliečnom výtoku. Chcela by som sa spýtať či je možné že mám trichomoniázu. Lenže keď mi vzorku výtoku vyšetroval aj pod mikroskopom a všetky výsledky sú negatívne ? Už som zúfalá. Bráni mi to v normálnom sexuálnom živote. Ďakujem veľmi pekne za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek negatívnym výsledkom kultivácie z pošvy občas pomôže skusmé preliečenie vaginálnymi lokálnymi antibiotikami, skúste Polygynax. Vyskúšal by som tiež LactoFeel vaginálny gél, alebo Clogin vaginálny výplach. Sú to voľnopredajné prípravky. Dôležité na podporu vaginálnej flóry je aj užívanie vaginálnych probiotík. ktoré môžu výtok zmierniť. Trichomoniáza by sa výterom z pošvy mala odhaliť, charakterizuje ju silný žltozelený výtok, ktorý má zápach po rybine a mierne pení a dá sa úspešne liečiť celkovými alebo vaginálnymi antibiotikami. Biely fľak na priateľovom spodnom prádle je s najväčšou pravdepodobnosťou prostatický sekrét.