Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,791 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Palenie

  , Autor: Sis123

  Dobrý deň. Chcela by som zistiť príčinu mojich problémov. Pred troma týždňami sa mi zapálila posva, na vnútorných pyskoch som mala aj ako keby pluzgieriky.mocova rúra mi napuchla, že mi nešlo ani cikat. Bola to neznesiteľna bolesť. Gynekolog predpísal antibiotika a masticky. Trochu sa to skludnilo.pluzgieriky zmizli. Výsledky z vyteru čisté, nič neukázali. Po troch týždňoch je posva stále červená a močová rúra mierne napuchnutu. V čom môže byť problém? A ako zmierniť pálenie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, dôležité je aj vyšetrenie moču, príčina môže byť urologická. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vhodné bude urologické vyšetrenie. Skúsiť si môžete aplikovať vaginálne probiotiká.

Podobné otázky

 • Pálenie pred menštruáciou

  , Autor: Haki109

  Dobrý deň, vždy cca týždeň pred menštruáciou mávam pálenie až rezanie, či už pri močení alebo aj normálne. Gyn testy vyšli všetky v poriadku, dá sa s tým prosím niečo robiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, môže sa jednať o prejavy tzv. bakteriálnej vaginózy vplyvom zmeny pH pošvového prostredia. Skúste si po skončení menštruácie realizovať aspoň 10 - 12 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné realizovať rozšírené mikrobiologické vyšetrenia na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis cestou obvodného gynekológa.

 • vaginóza + vaginálny výtok

  , Autor: jaja117

  Dobrý deň, trápi ma neustála vaginóza a s tým spojený biely výtok (zo steru zistený gardnerella + prevotela bivia) ostatné veci negatívne. Dostala som na to 12dní fluomizin. Po dobratí fluomizinu prišlo strašné svrbenie a pálenie (bol pokoj dva dni) je možné že som z tých tabletiek dostala mykózu?

  Dala som si 1tbl Canesten + krém (sebe aj partnerovi lebo mal začervenanie penisu, mohla sa aj jemu takto prejaviť mykóza?)

  Môže zo mňa ešte aj na druhý deň tá tabletka "vychádzať"?

  (Už mám okrem toho spravené výtery snáď na všetko cez kvasinky, chlam, myko, urea ..atď všetko je negatívne a problémy mám stále)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, prejavy mykózy mohol mať aj partner. Postupovali ste správne. Môže sa u Vás jednať o tzv. bakteriálnu vaginózu. Skúste si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizujte aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami, ktoré je najlepšie si aplikovať do pošvy večer pred spaním. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • pokračovanie

  , Autor: bandr

  Dobrý deň, ďakujem. Zatiaľ vykonám, čo ste mi odporučili a ďalej už len trpezlivo počkám na skončenie dovolenky p.doktorky. Každopádne znepokojuje ma aj zmena farby dole, stmavnutie. Svrbenie až tak nepociťujem, len pálenie a to netuším či nemôžem byť náhodou aj dole poprechládaná, keďže mám momentálne aj nádchu. Ale znervózňuje ma, že som sa tam dole zmenila, neviem či je to tým, že hormonálne zmeny, že som si prešla zákrokom, vôbec netuším...no takúto tmavú farbu som nikdy nemala.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin zmeny sfarbenia kože v oblasti vonkajších genitálií môže byť viacero, nemusí sa však jednať o patológiu. Najčastejšie sa jedná o hormonálne zmeny. Ak ste aktuálne po ukončenom tehotenstve, došlo k zmene hormonálnych hladín, čo môže byť príčinou zmeny sfarbenia vulvy, najčastejšie stmavnutím do hneda. Toho by som sa neobával. Ak ste prechladená, a teda máte poklesnutú imunitu, mohlo dôjsť aj k zmene mikrobiálnej pošvovej flóry, čo môže spôsobovať pálenie. Aplikujte si už spomenuté vaginálne probiotiká, mohlo by sa to po ich aplikácii upraviť.

 • Pálenie

  , Autor: Nicoletas

  Dobrý deň. V piatok a sobotu som mala s partnerom sex. Beriem antikoncepciu pravidelne. Použili sme nejaký lubrikačný gél. Dnes v noci sa dostavilo pálenie, ktoré neprestáva, časté nutkanie na wc, rezanie a štípanie. Môže to byť nejaká alergická reakcia? Často bývam prechladnutá, ale nie som si vedomá toho, že by som niekde sedela na studenom, alebo od nôh by mi bola zima. Je niečo čo si môžem dať aby mi to pálenie prešlo? Alebo navštíviť gynekológa? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, skúste si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizujte sedemdňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné realizovať gynekologické vyšetrenie cestou Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť

  , Autor: Naty64633

  Dobrý deň. Rada by som sa s Vami poradila. Už pól roka mám gynekologické potiaže. Pálenie( nie každý deň), občas svrbenie, bolesť pri každom styku(bolesť pri vchode do pošvy). Výtok žiadny. V marci som mala nález streptokoka, ktorého som liečila Macmiror tabletami. Pani doktorka mi robila o mesiac neskôr ďalší ster – negatívny. Potiaže pretrvávali, nasadila mi polygynax. Užívam gynimun a aj gynimun na vkladanie. Naposledy mi zobrala stery na streptokokov, candidu, mykoplazmy, ureaplazmy, (aerobne aj anaerobne baktérie)- všetko negatívne. Ale potiaže stále pretrvávajú, hlavne pálenie a bolesť pri styku(vchod do pošvy, lubrikacny gél som používala ale nepomohol ). Viete mi poradiť, čo mám ďalej robiť ? Trvá to už 6 mesiacov. Pani doktorka mi už nevie pomôcť, keďže všetky testy, ktoré mi robí vychadzajú negatívne. Mám 30 rokov. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať aj o bakteriálnu vaginózu, ale príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Skúste si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizujte aspoň 10 - 12 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami, ktoré je najlepšie zavádzať do pošvy večer pred spaním.