Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,295 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Nepríjemný pocit

    , Autor: otázka dňa

    Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, čo odporúčate na svrbenie okolo pyskov a tiež vo vnútri pošvy, tiež okolo análneho otvoru. Tieto miesta sú aj červené a tiež popraskaná pokožka. V utorok som dobrala antibiotiká augmentin lebo som mala zvýšené crp, tak lekárka mi hneď predpísala antibiotiká. A vo štvrtok som začala pociťovať tieto nepríjemné pocity svrbenia. Môže to byť zapríčinené tými antibiotikami? Alebo zmena pracieho prášku, gélu na intímnu hygienu lactacit? Viete odporučiť nejakú masť, aby som sa zbavila toho nepríjemného pocitu. Predtým som nemala žiadne takéto problémy. Za vašu skorú odpoveď vopred ďakujem, s pozdravom

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, môže sa jednať o bakteriálnu vaginózu, ktorú mohlo spôsobiť užívanie antibiotík. Skúsiť môžete aplikovať vaginálne probiotiká a aplikovať Canesten krém. Najvhodnejšie však bude navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a výteru z pošvy na kultivačné vyšetrenie nasadí najvhodnejšiu liečbu a určí ďalší postup.

Podobné otázky

  • dalacin

    , Autor: Iva_1233

    Dobrý deň, gynekolog mi predpisal Dalacin krem na ureaplazmu. Mám však aj nepríjemný pocit pri močení, akoby som sa nevymočila dostatočne.
    Chcem sa opýtať či je vag. krém dostatočný pri probléme aj s močovými cestami, prípadne pri podpore Urinalom?
    Zároveň pri obave z mykózy, môžem Dalacin krém doplniť nejakými vaginálnymi probiotikami, alebo až po skončení liečby?
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ureaplazma sa musí preliečiť celkovo, nie len lokálne krémom a mal by byť preliečený aj partner. Krém nemá na močový trakt žiadny liečebný vplyv. Počas liečby je liečba probiotikami, ako aj vaginálnymi probiotikami prospešná.

  • problémy po pohlavnom styku

    , Autor: Myša

    Dobrý deň.
    Na začiatok chcem povedať, že sa na Vás obraciam, pretože som svoj problém už riešila s gynekologičkou, aj môj partner ho riešil s urológom, no vyzerá to tak , že u oboch je všetko v poriadku. Dva-tri dni po pohlavnom styku mám v pošve nepríjemný pocit svrbenia, bolestivosti a prejde to až po intravaginálnych antimykotikách. Styku sa samozrejme vyvarujeme, až kým tento problém neprejde, no po ďalšom styku sa objavý zas a znova. Skúšali sme už zmenu kondómov za bezlatexové, skúšali sme to aj bez nich, brala som "ženské" probiotiká na upravenie bakteriálnej flóry v pošvve, po sytku som používala výplach (Rosalgin), no problém sa aj tak opakuje. Budem Vám veľmi vďačná za odbornú radu, kde môže byť problém a ako ďalej postupovať :)

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, skúste navštíviť Vášho obvodného gynekológa v čase ťažkostí, teda ako spomínate 2 -3 dni po pohlavnom styku. Keď si aplikujete či už vaginálne probiotiká, alebo realizujete vaginálny výplach a až následne navštívite gynekológa, výsledok môže byť negatívny, no príčina nevyriešená.

  • urea

    , Autor: nicka

    Dobry den, prosim o informacie ohladom ureaplazmy. Mala som kolaps a potom zvysene teploty asi dva týzdne, neprijemny pocit pri moceni (ani nie bolest), ktory ale trval hadam len jeden den (v case kolapsu), CRP som mala v norme, len mierne zvysene leukocyty. Brala som ciphin. Zapal nebol zistený na gynekologii (sono). Urobili kultivacie. Vysledok ureaplazma menej ako 10 na 4. Mesiac od liečby ciphinom som začala brať sumamed aj partner na 6 dni (pocas liecby az doteraz bez pohl.styku cca mesiac). Po liečbe ureaplazma viac ako 10 na 4 (ster robený po vyse dvoch tyzdnoch od odbratia ATB). Partner ma negativny vysledok (vyter z moc. trubice). Kedy sa jedna o chronicke stadium? Neviem ako dlho bakteriu mam? Ako je mozne ze sa to zhorsilo? Ako je mozne ze partner je negativny? Nic pozitivne sa na internete neviem docitat iba to ako sa to neda vyliecit? Je mozne ze bud ATB liecba alebo bakteria rozhádze menstruac.cyklus? lebo posledne dva mesiace je nepravidelna, dovtedy ziadny problem (Hak som nikdy nebrala)

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    dobrý deň,
    závisí samozrejme aj od typu odberu kultivácie, ň
    ak ste vy pozitívna a máte s pratnerom pohl.styk , je málo pravdepodobné, že by on mal výsledky negatívne
    pozitívne je, že ste sa obaja preliečili, ak by sistuácia pretrvávalo, niekedy je nutné i ATB na 3 týždn,e vtedy by malo dôjsť k asolútnje eradikácii
    cyklus by vám to narušiť nemalo
    s pozdravom

  • klotrimazol

    , Autor: evka

    Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať na vaginálne tabletky klotrimazol. Po kyrete ( MA v 10tt) som bola po dvoch týždňoch na kontrole. Keďže som mala aj nepríjemný pocit ako pri mykóze, pani doktorka mi po vyšetrení predpísala klotrimazol s tým, že výsledky budú o týždeň. V čase kontroly som už len mierne špinila, no po prvých dvoch tabletkách som opäť začala krvácať, v letáčiku sa píše, že počas krvácania sa tabletky nevkladajú, preto som ich vysadila. Ďalších 6 dní trvalo kým krvácanie ustalo, to už som sa pýtala aj na výsledky a mala som potom tabletky dobrať. Teraz opäť po prvej krvácam, preto ma zaujíma váš názor, mám pokračovať v liečbe alebo bude lepšie klotrimazol vysadiť. Problémy už necítim. Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň,
    nepredpokladám, že by krvácanie spôsobovali tieto antibiotiká, krvácanie je spôsobené ešte zákrokom. Ak však problémy v podobe vaginálneho dyskomfortu už nepociťujete nemusíte antibiotiká ďalej užívať. Po skončení krvácania si zakúpte v lekárni vaginálne probiotiká (Lactofeel, Gynoflor).

  • Bolestivá a svrbivá vyrážka

    , Autor: ivet77

    Dobrý deň, pred 2 dňami som bola v gynekologickej ambulancii na bežnej preventívnej prehliadke. Hneď v ten deň som začala cítiť nepríjemný pocit na prirodzení. Myslela som si, že je to spôsobené samotným vyšetrením a neprikladala som tomu nejakú dôležitosť. Keď som pociťovala aj na druhý deň svrbenie a bolesť, zistila som,že na jednom vonkajšom pysku ohanbia sa z vnútornej strany vytvorila tvrdá vyrážka o priemere asi 0,5 cm, ktorá je dosť bolestivá a svrbivá. Som z toho veľmi nervózna, keďže som doteraz (mám 36 r.) nemala absolútne žiadne problémy s podobnými "vecami". Čo to môže byť? Ako mám teraz postupovať? Podľa všetkého je to prenesené po vyšetrení v gynekologickej ambulancii... Dopredu ďakujem za skorú odpoveď.