Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,088 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Nepríjemný pocit

  , Autor: otázka dňa

  Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, čo odporúčate na svrbenie okolo pyskov a tiež vo vnútri pošvy, tiež okolo análneho otvoru. Tieto miesta sú aj červené a tiež popraskaná pokožka. V utorok som dobrala antibiotiká augmentin lebo som mala zvýšené crp, tak lekárka mi hneď predpísala antibiotiká. A vo štvrtok som začala pociťovať tieto nepríjemné pocity svrbenia. Môže to byť zapríčinené tými antibiotikami? Alebo zmena pracieho prášku, gélu na intímnu hygienu lactacit? Viete odporučiť nejakú masť, aby som sa zbavila toho nepríjemného pocitu. Predtým som nemala žiadne takéto problémy. Za vašu skorú odpoveď vopred ďakujem, s pozdravom

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže sa jednať o bakteriálnu vaginózu, ktorú mohlo spôsobiť užívanie antibiotík. Skúsiť môžete aplikovať vaginálne probiotiká a aplikovať Canesten krém. Najvhodnejšie však bude navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a výteru z pošvy na kultivačné vyšetrenie nasadí najvhodnejšiu liečbu a určí ďalší postup.

Podobné otázky

 • Zápal pošvy

  , Autor: Janetta

  Dobrý deň, mávam časté zápaly v pošve a sním aj časté nutkanie na močenie, tlak v podbrušku a nepríjemný pocit ze mi zasa treba močiť a mierne pálenie na konci mocenia. Pan doktor mi často predpisuje jednorazový prášok na močové cesty a vaginálne tablety polygynax. Teraz som mesiac po laparoskopii, liečim sa na endometriozu visanne a tiež mi odobrali vajcovody. Momentálne mám zápal v pošve a vkladám si polygynax. Moja otázka znie, je normálne ze zo mňa nič nevyteka, myslím vaginálne tablety, pred tým som stále musela mať intimku koli znečisteniu a teraz vôbec nič,a ešte jedna otázka, co by som koli prevencii mala užívať, či už výživové doplnky alebo vaginálne dlhodobejšie. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri dlhodobejších a opakujúcich sa urologických problémoch je vhodné realizovať urologické vyšetrenie, kde Vám aj vyšetria cievkovaný moč. Čo sa týka vaginálnych infekcií, preventívne je vhodné si realizovať aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. V lekárni Vám poradia. Pri pretrvávaní gynekologických ťažkostí bude potrebné realizovať výter z pošvy na kultiváciu, pri negatívnom kultivačnom vyšetrení a pretrvávaní ťažkostí doplniť stery na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis.

 • Bolesť

  , Autor: Barborela

  Dobrý deň,

  chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Miesto medzi vagínou a análnym otvorom (hrádza? ak sa to správne tak volá) mám bolestivé a citlivé na dotyk. Koža v tých miestach je ako keby nadbytok. Je zhrčená - nahromadená, neviem ako by som to správne opísala. Pri chôdzi a sedení ma to nebolí. Nemám tam žiadne hrčky s hnisom a ani nič podobné. Keď kožu chytím, pod ňou necítim nič. Ak mám pár dní bez pohlavného styku, tak miesto sa akoby "upokojí". Môže to súvisieť s tým? Pri pohlavnom styku ma to nebolí, nemám ani nepríjemný pocit, vlhká som dosť, až nadmieru.

  O aký problém môže ísť?

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je sa veľmi ťažké objektívne vyjadriť. Môže sa jednať o mechanické podráždenie, ktoré sa prejaví až pár dní po styku. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Gynekologický problém

  , Autor: Mark

  Dobrý deň,
  chcela by som Vás požiadať o radu. Po umelom oplodnení, ktoré bolo neúspešné, som začala mať problémy pri močení - pálenie a štípanie. Po odbere moču 3 x a následnom sone obličiek a mechúra bolo všetko v poriadku, tak som bola odporučená na gynekológiu, kde mi v pošve mi bola zistená klebsiella pneumoniae a enterococcus faecalis (v značne miere). Bola som už preliečená Macmiror a robené vaginálne tabletky (neviem názov) - čo nezabralo. Po tomto liečení som začala brať vaginálne tabletky Gynoflor. problémy stále pretrvávali. Po zmene doktora mi bol predpísaný betadine čípky, ktoré práve užívam. Problémy sa trošku zlepšili (už to nepáli), ale stále pri močení mám niekdy nepríjemný pocit a občas mávam v šteklenie niekde okolo mechúra. čo by Ste mi poradili. Celé to trvá cca 2,5 mesiaca.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vaginálna liečba nemá vplyv na infekciu v močových cestách. U ženy je veľmi jednoduchý prenos infekcie z pošvy do močových ciest. Spomínané vykultivované baktérie boli do pošvy pravdepodobne zanesené z konečníka. Liečba sa nasadzuje podľa citlivosti na dané baktérie. Čo sa týka dyskomfortu pri močení, skúsiť môžete urologický čaj. Určite odporúčam si realizovať aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami, keďže užívaním väčšieho množstva antibiotík došlo pravdepodobne aj porušeniu vaginálnej mikroflóry a môže tak dôjsť ku vzniku bakteriálnej vaginózy. Pri pretrvávaní urologických ťažkostí je vhodné realizovať urologické vyšetrenie. Ak budú gynekologické, ako aj urologické ťažkosti pretrvávať, bude treba zvážiť aj celkovú antibiotickú liečbu. Takto sa Vám neviem však bližšie objektívne vyjadriť.

 • dalacin

  , Autor: Iva_1233

  Dobrý deň, gynekolog mi predpisal Dalacin krem na ureaplazmu. Mám však aj nepríjemný pocit pri močení, akoby som sa nevymočila dostatočne.
  Chcem sa opýtať či je vag. krém dostatočný pri probléme aj s močovými cestami, prípadne pri podpore Urinalom?
  Zároveň pri obave z mykózy, môžem Dalacin krém doplniť nejakými vaginálnymi probiotikami, alebo až po skončení liečby?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ureaplazma sa musí preliečiť celkovo, nie len lokálne krémom a mal by byť preliečený aj partner. Krém nemá na močový trakt žiadny liečebný vplyv. Počas liečby je liečba probiotikami, ako aj vaginálnymi probiotikami prospešná.

 • problémy po pohlavnom styku

  , Autor: Myša

  Dobrý deň.
  Na začiatok chcem povedať, že sa na Vás obraciam, pretože som svoj problém už riešila s gynekologičkou, aj môj partner ho riešil s urológom, no vyzerá to tak , že u oboch je všetko v poriadku. Dva-tri dni po pohlavnom styku mám v pošve nepríjemný pocit svrbenia, bolestivosti a prejde to až po intravaginálnych antimykotikách. Styku sa samozrejme vyvarujeme, až kým tento problém neprejde, no po ďalšom styku sa objavý zas a znova. Skúšali sme už zmenu kondómov za bezlatexové, skúšali sme to aj bez nich, brala som "ženské" probiotiká na upravenie bakteriálnej flóry v pošvve, po sytku som používala výplach (Rosalgin), no problém sa aj tak opakuje. Budem Vám veľmi vďačná za odbornú radu, kde môže byť problém a ako ďalej postupovať :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste navštíviť Vášho obvodného gynekológa v čase ťažkostí, teda ako spomínate 2 -3 dni po pohlavnom styku. Keď si aplikujete či už vaginálne probiotiká, alebo realizujete vaginálny výplach a až následne navštívite gynekológa, výsledok môže byť negatívny, no príčina nevyriešená.