• Clotrimazol AL 100

    , Autor: Mimi6

    Dobrý neskorý večer,
    chcem sa opýtať, po telef. konzultácii a spomenutí gynek. príznakov ( pálenie, svrbenie a bolesť =asi mykóza) mi gynekológ predpísal liečivo Clotrimazol AL100,. Problém je vtom, že som momentálne v 8 týždni tehotenstva a v pribal. letáku ho nedoporučujú v I. trimestri. Nemám sa obávať, že by tbl. mohli poškodiť plod?? Ďakujem za odpoveď.

    S pozdravom Michaela

    Dobrý deň, vyhnúť sa užívaniu lieku u v 1. trimestri tehotenstva je iba ako preventívne opatrenie. Nepoznám dôvod, prečo by sa preparát nemohol aplikovať.